Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • senzaj

    senior tag

    válasz DEV_NULL #22394 üzenetére

    Én szívesen kitesztelném, ha lenne rá időm. :K
    Kíváncsi lennék, hogy más yorki hogy menne a deluxeomban, csak nincs rá időm... :O

  • válasz DEV_NULL #22394 üzenetére

    Ez már a második hsz-ed, amiben azt írod, "tízezreket", "10-15 ezret" nem ér meg (neked), hogy jobban menjen a procid egy lapban.
    Az EP35-DS3-ad eladhatod 7-8K-ért azonnal, meg fogják venni! Egy P5Q Deluxe pedig 11-13K. Az 3-6ezer forint ráköltés. Nem pedig 10-15! :N

    A másik dolog, ez úgy alapból minden topiklakóhoz szól:
    - Procit én egy módszerrel láttam eddig 775-ben megölni/degradálni, mégpedig: fosig nyomatott VTT fesszel (FSB feszültség). :(((
    A 45nm-es gyártástechnológiával készült York és Wolf procik alap FSB fesze 1,10V. Ezzel szemben a P35 lapok abból adódóan, hogy korábban készültek, mint hogy megjelentek volna ezek az újabb generációs 775 procik, 1,20V-os minimális VTT fesszel rendelkeznek. Ti (akikre vonatkozik) még erről az amúgy is magasabb feszről felnyomjátok az adható maximumra! Ez nagyon nem jó. Főleg mivel a lapotok limitál, nem a proci, azon belül is inkább a chipset. (a tápáramkörről nem beszélek, hogy olyan tüskés procifeszetek lenne szkóppal kimérve, hogy öröm lenne nézni, attól még mehetne 4GHz-en, akkor az senkit nem szokott érdekelni, hogy azzal mennyire nyírja a procit). És aztán ezek a VTT-vel szétnyúzott procik mennek fel az apróba "tuningot csak próba erejéig látott, de nagyon tuningos, mégis elég volt az ereje mindenre alapon" szöveggel az apróba. :U
    Nálam EP45-UD3P-ben szinte minden 12MB L2 cache-sel rendelkező Quad 1,34-36V-os VTT-vel viszi az 500-as FSB-t
    Ergo ha valamit feszelnetek lenne érdemes, az a chipset, de az is 1,20V-os alapfesszel bír, erre nyomtok +0,3-at. 1,50V-os északi híd, NB, chipset feszt én még a kilós borda-komplexummal rendelkező Maximus II Formulámon is csak óvatosan adtam. Mondanom sem kell, hogy egy fapados P35, P45 deszkán meg akkora a chipset hűtő mint egy rendes lapon a déli hídé. Szóval egy jobb P35 deszka (P35-DS3P/DS4, P5K Deluxe, P35 Platinum) kifullad 450-es FSB körül Quadok alatt. Egy gyenge pedig 420 körül és ha 450-et megy, akkor az már csoda. Nem lehet, hogy 450-es FSB menne kisebb feszekkel is?

    Végszó: ne adjátok esztelenül a feszt a procinak, meg lapnak, mert csak kinyírjátok ezeket az amúgy sokat tűrő kis szerkentyűket. Szánjátok rá az időt és teszteljétek ki, hogy ésszerű feszek mellett mennyit mennek és lehetőségekhez mérten összeillő dolgokat párosítsatok össze (lap-proci-ram-táp-vga)

    [ Szerkesztve ]

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

  • DEV_NULL

    őstag

    válasz DEV_NULL #22394 üzenetére

    Ja és azt továbbra is fenntartom, hogy nem költök én már egy forintot se LGA775-re. Lehet van lap 10-15k közt, de az is ki tudja milyen körülmények között volt használva és arra se vennék mérget, hogy a mostani lapom elmenne hamar. Mint már mondtam, marad így és még az éven váltok Haswell i5-re (ami igazából nem is olyan égbekiáltó számomra, mert amikkel játszom azokhoz a quad is bőven elég).

Új hozzászólás Aktív témák