Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz belaazallat #18605 üzenetére

    Szia!
    Na akkor alapfeszes tuningot csinálunk ;)
    Ami aggaszt, az a nagy vdroop.0,082V..hm..Ez sok. Lényeg, hogy a procid max ennyit kapjon (ezen ha nem megy 3,8-at, gyalázat lenne). Szóval. Mivel a Vid-ed 1,25V, a Vdroop meg 0,082, ezt be kell kalkulálni és hozzá kell adni biosban. Tehát a Vcore feszed 1,332V környékén kell, hogy legyen biosban. Ha ez ok (ÉS MINDEN MANUÁLISAN VAN AHOGY KELL, clockok menjenek vissza 800/900-ra) akkor Szépen emeld meg a VTT-t (Cpu terminationt 1,26V-ra kezdetnek. Ez majd viszi magával a Ref értékeket. MCH-nak adj szintén. Mivel 450es FSB se kell, elég neki 1,26V
    ICH marad.
    A ramoknak adj 1,9V-ot (ez is fog magával vinni értékeket (pl. fsb/Dram, dram term stb..) pont a ramoknak adott fesz fele lesz. Ramokat 1:1-ben így 900-on (se) nyomod, de szinkronban nem mindíg szeret a lap 1-1 adott fsb-t. Ha csipog, oszd vissza nyugodtan, (G) MCH mindíg 333-on legyen. Az se baj, hogy ha 1066-on megy a ram, van, hogy jobban indul visszaosztva.
    Indulnia kell.

    (#18607) szab.tam : Szia! Huhh..Nyár, 2 gyerek, gépet alig alig láttam, sokszor csak a mailek és ennyi. Most jön a suli, több időm lesz. Hiszed vagy sem, hetek óta vettem egy kis huncut q9400-et, és még azt se tudom, hogy mi a vége. 3,8-ig néztem, azt 1,28V-on tudja. Vidjén 3,6-ot megy.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák