Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    Sziasztok!

    Hónapok óta gondolkodom a topikcímben szereplő szerveren. Ezalatt az idő alatt az elképzeléseim alapján összegyűlt bennem néhány kérdés, ezek tisztázásában szeretném a segítségeteket kérni. A kérdésekből kiderül majd, hogy erős hiányosságaim vannak a témában :)

    1) Jelenleg egy Zyxel NAS326 nas-om van. Ha átrakom belőle a merevlemezeket, a Gen8 látni fogja rajta az adatokat, vagy formázásra lesz szükség?

    2) Egy iLO licence-t csak egy eszközön lehet használni?

    3) Milyen sebességgel megy a másolás a benne levő lemezek között/a hálózatban levő eszközökre/ről? (Utóbbiról feltételezem, hogy 100MB/s.)

    4) A Raid1 lassítja a tömbben levő HDD-ket?

    5) Egy i3-3220T tippre elbírja az alábbi VM-eket? (Esetleg i5-3470T vagy valamelyik Xeon megfelelőbb lenne?)
    - CentOS (Splunk szerver [logelemző])
    - Plex/Kodi/Emby média szerver
    - XPenology/FreeNAS
    - Windows 10
    - Ubuntu (Fájl szerver,Webszerver,VPN szerver,ownCloud,CCTV)
    - Esetleg még valami tesztrendszer

    6) A fentiek futtatásához érdemes 2x8GB ramot beszereznem?

    7) ILYEN és hasonló ramokkal van tapasztalatotok? Érdemes lehet tenni egy próbát velük?

    8) Milyen kábelt szükséges vennem, ha az ODD helyére egy SSD meghajtót szeretnék tenni?

    9) A gyári táp elbírja a következőket (illetve nagyjából mennyi tartalék marad benne)? Mekkora fogyasztásra számíthatok nagyjából?
    - 1db 240GB SSD
    - 1db 2.5" 500GB HDD
    - 1db 3.5" 2TB HDD
    - 2db 3.5" 3TB HDD
    - USB TV Tuner

    10) Kivitelezhető az alábbi konfig?
    - ESXi egy 16GB-os SD kártyán
    - 5-6 VM egy 240GB-os SSD-n
    - 2TB-os HDD-n média szerver
    - 2x3TB Raid 1-ben (adat)
    - 500GB-os merevlemez backupként, csak a Raidben levő merevlemezek legkritikusabb adatait tartalmazza (továbbá egy 16GB-os pendrive, a kritikus adatok közül a legkritikusabbaknak)

    11) A 2.5"-os HDD Raidsonic (3,5" -> 2,5") keretbe rakva csatlakoztatható (Sata -> USB) adapterrel a belső USB portra minden gond nélkül?

    12) A CPU underclock-olható? (Ez csak érdekel, úgy érzem, inkább meg kellene majd rántani, mintsem visszafogni.)

    13) Egy dedikált videokártya milyen korlátozásokat okoz(hat)?

    14) Úgy láttam, akadnak, akik vesznek külön Raid vezérlőt. Ennek mi az oka?

    15) NLQ fórumtárstól beszerezhető a processzorra egyből (rá)szerelhető cooler, vagy csak olyan hűtő, ami faricskálást igényel?

    16) Van olyan itthoni webshop/bolt, ahol az elején levő panel színe választható? (Nem tálaltam.)

    17) A következő hűtők megfelelő teljesítménnyel rendelkeznek ahhoz, hogy lecseréljem majd rájuk a gyári hűtőket? (A hálószobába tervezem rakni a szervert.)
    - Noctua NF-A4x10 FLX 40mm
    - Noctua NF-F12 PWM 120mm

    18) Miért van fent jelenleg ennyire az ára? (Ipon-on tavaly nyáron 53e forintba került.)

    19) Van jobb választás hasonló áron, illetve érdemes még 2017-ben ilyen ketyerében gondolkodni?

    Mindent szívesen meghallgatok, és köszönöm az esetleges hozzászólásokat!

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    Gabesz84 + envagyok: Minden segítség segítség :) Köszönöm a válaszotokat! :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

  • jolti05

    őstag

    válasz jolti05 #2546 üzenetére

    A további hozzászólásokat is nagyon köszönöm, nagy segítség.

    Lényegében minden kérdésemre kaptam választ.

    Ami sajnos valóban nehezen tisztázható, az a "Milyen processzort érdemes hozzá beszereznem".
    A terheléstől való függés jogos, viszont azt sajnos nem tudom belőni.

    Még egy apróság: Érdemes lehet várni még a vásárlással annak reményében, hogy esik az ára?
    Szoktam nézni természetesen használtam, leginkább hardverapro-n, de én csak egy gyári modellt szeretnék mindenféle extra kiegészítő nélkül (nem vonz a vízhűtés sem :) ), olyat pedig mintha ritkán árulnának. Valaki úgy 1 hónapja 45ért kínált egyet, azon erősen gondolkodtam.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Új hozzászólás Aktív témák