Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    Én is szeretném magyarul!!!
    Ezt windows alól tényleg nem lehet? pláne 2915-ös abg-s kártyára?
    Pedig biztos létezik, mert az nx9030-asokat ezzel a karival adják ki!
    Nekem nx9020-asom van..
    A kártya albacomp-nál volt bruttó 8690Ft !!!
    Ugyan ez a kártya a hp-nál 29.900Ft!
    Azért ez vérlázító!!!
    A HP ügyfélszolgálatának állásfoglalása:
    Azért korlátoztuk le a használható kártyák sorozatszámát, hogy csak a hp által bevizsgált kártyákat lehessen használni. Ez pedig a fogyasztó érdekében történik, mert a HP csak tesztelt kártyákat ad el, amelyek valóban teljesítik a Gyári paramétereket!!!

    Szóval az Intelnév Nem garancia a minőségre!!!Ha nem tudtátok volna... Legalábbis a HP szerint..
    Szeretném, ha nem kéne a HP-től vásárolnom ilyen kártyát...Azt hiszem érthető!
    Egyébként nem tom, hogy ezt a linuxos dolgot is hogy csináljátok. Másik laptopban? Mert ha beteszem a kártyát Linux sem indul, de még a bios-nál letilt... Szal nem értem...
    Vettem mini pci->pci átalakító kártyát, így az asztali gépben kíválóan működik... és valószínű ebben a konfigban bele is lehetne nyúlni a lelkébe...
    Nem hiszem, hogy ne lehetne átbillenteni azt az egy-két bitet!!!
    Ha valaki azon törné a fejét, hogy a gép biosát hackeli, azt lebeszélném, mert tudok esetről, hogy ilyen gépben próbálkoztak ilyennel, és bios behalt!
    Ráadásul floppy nincs gyárilag, de még csati az alaplapon sem, ezért alaplapcsere volt!!!
    Tehát várom a segítő emberkéket, akik tudnak megoldást!
    Üdv mindenkinek:
    Laca

  • Laca 012

    őstag

    Még valami...
    Ebben az ''ipw2200.tar.gz'' file-ban található egy érdekes readme file..
    Idézném az első pár sort...:''

    IPW2200 Driver for Linux in support of:

    Intel PRO/Wireless 2200BG Network Connection Adapter
    Intel PRO/Wireless 2915ABG Network Connection Adapter

    Copyright (C) 2004-2005, Intel Corporation

    README.ipw2200

    Version: 1.0.3
    Date : April 08, 2005
    Szal ez bizti, hogy jó a 2915ABG-hez...
    hogy a knoppix mit tud vele kezdeni az kérdéses...
    Még egy kis segítség, ha lehet..:milyen linux-ot rakjak, és honnan bírom letölteni. Nekem csak windowsaim vannak. egyszer próbáltam egy 64 bites suse-t, de pár óra múlva feladtam, és maradt a win...Lehet bénaság, de az ericcsonos menüt sem szereti a nokiás, és fordítva... szerintem... :U

  • Laca 012

    őstag

    válasz luzerboy #174 üzenetére

    Köszi a leírást! :R
    Lenne 1-2 lámakérdésem még..
    Én ugye eddig csak windows-al foglalkoztam....
    A knoppix az egy linux verzió??? :F mint az uhu, meg a suse?én ezekkel találkoztam eddig. az uhu egy pc world újságba volt a 90-es években, a suse dvd-t meg az egyik ismerősöm ajánlotta, hogy''ez a tuti rendszer apám!'' :F
    Az más kérdés, hogy semmit nem találtam benne, valószínűleg azért mert windows elven kerestem...de ez már ide off.(esküszöm művelődni fogok Linux téren)
    Nos tehát nekem azt sikerült kikövetkeztetnemebből, hogy akkor ez egy linux boot cd, igaz?
    A másik kérdés, hogy elvileg akkor mégis csak lehetne ezt 2915abg-s kártyával is, csak szerezni kéne egy hp verziót, és kiolvasni annak a tábláját, majd összehasonlítani a nem hp verzióssal nem?
    Mint már említettem az nx9030-ast azzal adják ki!
    Vagy túl egyszerűnek képzelem???
    Ettől függetlenül jövő héten veszek egy 2200-ast PLacc druszámtól, az legalább biztos megy...ugyan az antenna csatlakozók színe még nem tiszta, hogy melyik a main, és melyik az aux, mert az én nx9020-asomnál a jobboldali csavarja a fedélnek pont felénél van a két csati közt... :F
    Hirtelen ennyi jutott eszemben.
    Elnézést, ha tudatlanságom csökkentené a fórum színvonalát, de ''úgy tanul a gyerek ha kérdez!!!''
    Üdv:
    Laca


  • Laca 012

    őstag

    Közben cseheknél ezt találtam...
    Ez nem jó?
    Mine card had to be HP's 2915ABG European version, so I executed the following commands:

    # 0x1352 is HP code for 2915ABG, European version
    ethtool -E eth1 magic 0x2200 offset 0x8 value 0x52
    ethtool -E eth1 magic 0x2200 offset 0x9 value 0x13
    # 0x103c is HP
    ethtool -E eth1 magic 0x2200 offset 0xa value 0x3c
    ethtool -E eth1 magic 0x2200 offset 0xb value 0x10

    Ha jól nézem, az első két2 cím más, és a parancs eth0 helyett eth1..
    Csak foglalkozik még valaki ezzel...
    Azt jól gondolom-e, hogy ha átírjuk, és nem mükszik, akkor ugyan így vissza lehet ''karmolni'' az eredeti tartalmat nem?

    Mint említettem én az egészet átalakítókártyában tervezem..Az gondolom stabilabbá teszi eme műveletet..
    [link]

    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #178 üzenetére

    Nos kicsit még utánna kerestem...
    Szal ez az azonosító egészében így néz ki:
    ''for HP Europe 12F6103C is the code.''
    ami 2200-as kártyához passzol.
    ebből a 12f6 jelöli a 2200-askártyát(HP-hez), a 103c pedig a hp kompatibilitást jelzi.
    Ezért a 2200-as és a 2915-ös kártyánál is a 103c a helyes kód.
    Ami más, az az előtte lévő két cím.
    Ezek szerint a 2915-öshöz a helyes: 1352
    Tehát a 2200-as kártya hp kódja: 12f6103c
    és a 2915-ös kártya hp kódja 1352103c.
    Ez csak az én következtetésem a fellelhető anyagokból, tehát Felelősséget nem vállalok érte!!!
    A Flash visszaírásáról, pedig csak annyi a véleményem:
    A knoppixal ki tudod olvasni modd előtt az eprom tartalmát.
    Szvsz nem kell mást csinálni, mivel te írod át bitenként a tartalmat, felírni annak a 4 címnek az eredeti értékét.ami a 8, 9, a, b helyeken vannak. és ugyanaz vissza is írható bele!
    Ez nem egy bios frissítés, aminél komplett tartalmat cserélsz! Nem?



    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #178 üzenetére

    Tovább fejtegetem, ha nem zavar senkit:
    A kódok eredetije a szövegből kikövetkeztetve:
    Amit luzerboy kolléga moddolt: Eredeti kód: 27 02 80 86 új: 12 f6 10 3c
    Az én kártyám eredeti kódja: 10 01 80 86 :F : 13 52 10 3c???
    Minő véletlen! az utolsó 4 érték stimmel ugyi?
    Le merem fogadni, hogy valamely programnyelven a 10 és a 3c hexa hp-t vagy ph-t jelent!!!!

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #180 üzenetére

    Én úgy értelmezem mint c64-es időszakunkban, amikor játékokhoz epromot égettünk...
    A tartalmat kiolvasod, amit módosítasz ezen a 4 címen, majd vissza írod az epromba.
    Ezek után ha ezt a módosítottat kiolvasod, és ezt a 4 címet visszaírod, azt is visszamented, és sztem olyan lesz mint az eredeti..
    Persze el is menthetnéd, de 4db 2jegyű hexa számot csak fel lehet írni!!!!
    És megreckírozom van parancs erre is, csak sztem mi nem ismerjük ezt a knoppix linux bizbazt! Akik pedig ismerik, sztem menteni is tudják.
    Egyébként a tartalmat vissza is írja, különben honnan olvasná ki a gép a helyes kódot, hogy induljon? Anélkül értelme sem lenne az egésznek. A kártyán lévő eprom tartalmát módosítjuk, úgy hogy a működési paramétereket befolyásoló részt nem bántjuk, csak az azonosításra szolgáló kis részt módosítjuk.
    Ezek után egy moddolt kártya bármely hp-n elindul, nem csak amelyikben a moddolás történt... Márpedig így a kártya változott, és mivel nem forrasztottunk nem hardveresen.. :DD

    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    Tovább megyek...
    Próbálkozni is lehetne, mert ezek már soxor újraírhatóak...
    viszont a 2 db hexa variációja FFFF=65535 és ez szopás!
    Ennyit nem próbálkozunk!


    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    Értem már az aggodalmad!
    a 2200-as kártya moddolásánál még firmware frissítés is történik az átírás előtt!
    De mivel a 2915ABG elég új, és nincs még frissítés sztem ez a lépés kihagyható.
    Viszont az a 4 parancssor, amit beírsz, az valóban a kártyán lévő bios-ba ír bele!
    Tehát a leírt moddolás 2 fázisú:
    1. lépés firmware frissítés
    2. lépés azonosító átírása.
    (Lehet baromi nagy láma vok) :DDD

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #184 üzenetére

    Nem Te írod bele a megváltoztatottat a magic-kel? Utána már nem ment sehova, tudom, mivel már csináltam ilyet.
    Pontosan erről beszélek átírsz 4 címet, amit vissza is tudsz írni.
    Mivel előtte megnézted a tartalmat az ''ethool -e ethX'' parancsal, és felírtad a 4 címen található eredeti értéket. (Ha nem, akkor is odaírta a leírásban luzerboy)
    Sőt képet is csinált:

    [link]

    [link]

    Tehát nem értem miért ne tudnám ugyan azt a 4 parancssort begépelni a régi értékekkel a végükön?

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #187 üzenetére

    Azért van 2 link.. Előtte, utánna...
    Éshozzá írta: első sor 8-9-a-b.
    és még gyengébbek kedvéért azt is , hogy 0-ról indul :D



    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    Olyan képem, hogy ''előtte'' már nekem is van, most csináltam...
    Jól látható a 0x0000-ás sorban a 8-9-a-b helyen lévő érték.

    [link]

    [Szerkesztve]

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #191 üzenetére

    Igen mikroszkóppal :DDD
    rosszul linkeltem.
    [link]
    De tényleg jó lenne, ha így is látnám... :DD
    Különben modd indul.
    Az első gáz, hogy a 8-9 címet átírta, az a-b-t látszatra igen, viszont az első kettőnél indult a cd, meg valami karakter is pörgött, a második kettőnél nem.
    újraindítás után a második két cím maradt az eredeti...
    próbálom újra, de egyébként az első kettőt vissza is tudtam írni eredetibe!

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #198 üzenetére

    Még nem tökéletes a project!
    Úgy néz ki, hogy az nx 9020 biosa nem támogatja a 2915-ös kártyát, mindegy hogy HP-brand, avagy sem! Sajna. :O
    Így még pár szám átírásával 2200-ást csináltam belőle, és így már indul. :DDD
    Utánna amikor illesztőprogit telepítettem hozzá, akkor a 2915-ösét jelöltem ki neki manuálisan, tehát engedi 5GHz-en is, és minden 2915-ös opció megy! ;)
    Végsősoron működik, de zavar az az aprócska részlet, hogy az eszközkezelőben 2200-ást ír!!! :O
    Egyébként a firmware frissítés is muszály,(upload-load), de nem változtat az alapbeállításokon semmit, csak azt a részt üti át, ami azért felelős, hogy ne lehessen az eepromot írni.
    Hozzáteszem, hogy a 2915-ös kártya moddolása nx9020-ban nem mükszik, csak másik laptopban, vagy átalakítókártyában.(én az utóbbit csináltam, tehát erről állítom, hogy biztos)
    Ugyanis ha indítás közben rakom bele a kártyát, tökéleteen feltelepíthető, és használható is, a következő kikapcsolásig, viszont az upload load parancsnál hibák sorozatát írja, és nem engedi átírni az eepromot, csak látszólag, de újraindításkor az eredeti tartalom látszik újra.Asztali gépben viszont mükszik a dolog.
    Át írtam a tartalmat, és vissza is írtam. bármely címet át lehet írni bármennyiszer, ami azért jó,mert ezeknek a kártyáknak antenna, vagy más miatt, de elszállhat a rádiófrekis végfoka,( mint bármely rádióadónak, amin rossz swr-ű antenna van) és ha garos visszalehet ütni eredetire, és már cserélik is. Nem hivatkozhatnak a firmware csere miatti gar megvonásra!
    Különben 4 féle kód létezik csak a 2915-ös kártyához, van us-eu, eu, japán, és egy high band verzió. A 2200-ashoz 2 féle létezik eu és us verzió!
    Egyébként van kódom broadcom kártyákhoz is 2 féle karihoz(4320 és 4324). 6féle kód. :C
    Valaki írta, hogy ha csak hibernálom a win-t akkor újraindul vele. Ez nx9020-nál nem működik, és kétlem, hogy bármely másikban működne.
    Ennyi a fejlemény.
    Folyt.köv. :DDD

  • Laca 012

    őstag

    válasz PLacc #200 üzenetére

    Nem lennék én ''nagy hacker'', ha ez a ..... Hp nem kényszerítene rá a jellemtelen üzletpolitikájukkal. Szeretem ezt a notit. 1,5 éve kísér európában. 9 órában megy rajta az autoroute 2006 egy micronet gps-el, este meg dvd-nézés a kamionba. szal megbízható és ami nekem lényeg : halk. a venti alig megy. de ez volt az utolsó HP laptop amit vettem! Rabló banda! Azt hittem az a pár ember, aki ilyen bővítésre adja a fejét, nem a hp ellensége. de azt csinálnak belőle! Az újakban benne van. most arra akar kényszeríteni, hogy ezért vegyek új gépet? Mert ha ezért vennék újat,akkor sem Hp-lenne pont emiatt. És nem hiszem, hogy a ''nagy és gigantikus'' HP fő profitja a wlan kiegészítők eladásából lenne...
    És ha már mocskos üzletpolitika:
    Akkor már lehetne annyi sütnivalójuk, hogy ne csak matricába, és sorozatszámban ''brand-elje'' a kártyát , hanem vegye a fáradságot, és adjon neki saját nevet, és akkor nem az jön ki az egészből, hogy a....HP 30 ezerért akar eladni nekem egy 8 ezres kártyát (2915).
    Ezt most jólmegaszontam!!!
    Fuck HP!!! Megoldjuk, és tanultunk belőle! Így lehet rossz marketingstratégiát választani!!!
    Elnézést ha a hp-n kívül valakit megsértettem volna!

    Üdv!

  • Laca 012

    őstag

    válasz csontika #220 üzenetére

    Szia!
    A tapasztalatom a következő:
    Valamit a firmware-be is beletúr, mert ha az eredeti ''ipw2200.tar.gz''-t használod, akkor a knoppix a következő indulásnál eth0 firmware error5-ből több sornyit ír.
    viszot ha a kibontás után patch file-t cserélek (2915-ösére) akkor hiba nélkül indul bármely sorszámmal, max nem 2915-ös-nek, hanem 2200-ásnak ismeri fel.Különben nem voltam biztos benne, hogy antenna nélkül nem röppentettem el az rf végfokát, és visszaütöttem eredetire. garban bevizsgálták, és tesztlapot adtak róla, amin minden ''pipálva'' volt.(rf tx, rf rx, firmware...)Tehát biztonságosan vissza is lehet ütni.
    Teszem hozzá, hogy eredeti állapotában is hiába ismeri fel 2915-nek, amikor telepítem a drivert automatikusan nem talál drivert a gyári cd-n, és nekem kell kiválasztanom a helyes drivert, mert felajánlja mind a 2-t!(2200-2915).Van egy gyanúm, hogy a 2 kártya ugyanaz, csak bitátbillentésen múlik az 5GHz-es működés(is).Egyébként láttam eredeti kártyával nx9030-ast, és azon sincs gomb, mint ahogy a 9020-asomon sincs, és a fedelet levéve ugyanilyen kártyát találtam benne, még a címke is ugyanez volt, csak egy pici HP emblémával több...
    Egyszer összefuthatnánk akár msn-en, skype-on, vagy akárszemélyesen egy ''hotspot alatt'' valami kávézóban! :)
    Üdv!

  • Laca 012

    őstag

    Ma vettem az nx 9020-hoz antennát,amit moddolni kell, mert nem pont bele való. a mod-ról készült képeket miután kész belinkelem ha érdekel valakit!
    üdv!

Új hozzászólás Aktív témák