Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoneTom

    tag

    Sziasztok! :)
    Gondolkodok egy ilyen telefon vásárlásán. A kamerák minősége kifejezetten tetszik! Eddig egy Honor telefonom volt és szép emlékeim vannak a Honor 8-assal kapcsolatban.
    Jelenleg egy Asus Zenfone 7Pro-t használok és az is tetszik, de kisebb problémák azért már vannak vele.
    Kényelmi szempontból nagyon tetszik, hogy az Asus-on lehet képernyőképet készíteni az alkalmazásváltóval (a négyszögeletessel) ha hosszan megnyomom. Direkt van rá ilyen beállítási lehetőség a Beállítások -- Speciális -- Képernyőeszközök -- Képernyőkép -- Legutóbbi alkalmazások billentyűje menüpontban.

    Meg szeretném kérdezni, hogy a Magic5 Pro-nál található többi megoldás mellett - amik benne vannak a használati utasításában - van-e lehetőség ilyenre...létezik-e egyáltalán ilyen/hasonló menüpont, vagy ez abszolút a ZenUI sajátossága?

    A vétellel lehet, hogy várok (nem csak emiatt, bár ez nem eltántorító indok, ha nincs...), mert kíváncsi vagyok milyen lesz a Zenfone 11-es, ha megjelenik idén.
    Ettől függetlenül ez a dolog érdekelne a Honor-ral kapcsolatban, mert nem hagy nyugodni.
    A fórumban rákerestem, eddig ilyen jellegű kérdés nem volt.
    Előre is köszönöm a választ! :)

  • GoneTom

    tag

    válasz xentrix #2349 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm!
    Mondjuk erről tudtam. A használatijában is benne van, meg Youtube-on is láttam. Rákerestem a képernyőkép készítési módokra direkt ezen a telefonon. Egy párat végignéztem, de mindenhol ugyanazok volt.

  • GoneTom

    tag

    Sziasztok!
    Lenne egy-két kérdésem, ha szabad. Használtam a keresőt és valamire nem találtam választ.

    - Wifi6-ra való csatlakozás megy a telefonnak? Munkahelyen ki van építve és tényleg gyorsabb mint a többi WiFi hálózat. A jelenlegi Zenfone 7 Pro-m gond nélkül csatlakozik rá.

    - Illetve ha esetleg másnak is volt ezen kívül Zenfone 7 Pro-ja, meg tudja nekem mondani, hogy mennyire erős ahhoz képest a Wifi antennája, illetve a térereje?
    A Xiaomi Mi9T Pro-hoz képest sokkal erősebb a Zenfone antennája, mind a WiFi, mind a térereje.
    Nem lenne szerencsés ha visszalépés lenne ezen a téren a Honorral.

    - Olvastam, hogy egyrészt vagy nincs megjelölve, vagy ha igen akkor a kijelző típusa Aluminosilicate glass. Próbáltam utánanézni, és a talált tartalmakból az jött le, hogy nem annyira ellenálló mint a Corning megoldása. Átlag felhasználói szinten van érezhető különbség...ejtette már le valaki csípő magasságából, vagy kb 30 cm magasról a telefont?
    Nálam ezek fordulhatnak elő. A kérdés vonatkozik arra is ha van rajta kijelzővédő fólia/üveg és arra is ha nincs semmi plusz védelem. Én majd üveget vennék rá.

    - Belföldi webshopok kínálatából ki választott már ehhez a telefonhoz kijelzővédő üveget? Ha van ilyen köztetek, akkor tudna ajánlani olyant ami tényleg jó? Ráhajlik az oldalára és nem jön fel a széle ha napi szinten veszem egyszer leveszem és felteszem a tokot rá.
    Munkahelyen tokban, otthon anélkül volt az összes eddigi telefonom. Csak ezért. Hajlított kijelzős telefonom eddig még nem volt, de olvastam, hogy ennél nem olyan zavaró mint mondjuk a Samsungnál.

    Hmm most csak ennyi ami eszembe jutott. Tetszik a telefon, kíváncsi vagyok a válaszokra!

    Látom, hogy mások is most neveztek be egy ilyenre és én is nagyon szemezek vele. Más alternatíva meg nincs jelenleg. 2-3 évre terveznék.
    A Zenfone 11 Ultrára lennék kíváncsi, de az biztos magas áron fog indítani.
    Ez a Honor sem olcsó, de hátha még sikerül addig döntenem míg picit olcsóbb az Alzán. A Zenfone is onnan van.

    Nagyon köszönöm előre is a válaszokat! :) :R

  • GoneTom

    tag

    válasz vlesi69 #2868 üzenetére

    Köszi! :) :K
    Igen én is inkább itthonról rendelek, ezért is kérdeztem. A legtöbb esetben ebayről, vagy Aliexpress-ről szoktak a többiek rendelni, de mindentől függetlenül belföldről vennék inkább. Nézegettem már a hazai oldalakat, a Tokshopot is. Régebben fóliát rakattam a korábbi telefonokra, de a Honor 8-asomtól kezdve váltottam üvegre és nem egyszer védte meg a telefonjaimat. Sajnos nagy ritkán előfordult, hogy kicsúszott a kezemből egyik-másik telefonom, vagy a rövidnadrágom zsebéből.
    A kérdéseim pedig továbbra is fennállnak! :K :R

  • GoneTom

    tag

    Sziasztok! :)
    Sajnos nem kaptam úgy igazából a kérdéseimre válaszokat...
    De @vlesi69 -nek az itteni és @koboldozat -nak a privát segítségét köszönöm! :R
    A mobilt megrendeltem. Nem tudtam tovább várni... lesz ami lesz..., koplalás a hónapban mindenképpen.
    Bízom benne, hogy nem bánom meg, hiszen amúgy úgy látom, hogy a legtöbben megelégedéssel használjátok, kompromisszumot meg mindig muszáj kötni, tökéletes, minden igényt teljes mértékben kielégítő telefon sajnos nincs, legalábbis nem volt még nekem.
    Anno a Honor 8 és a Zenfone 7 Pro-m jelenleg azok amikkel nagyon meg vagyok elégedve összességében, a kisebb hibák és zavaró megoldások ellenére is!
    A dupla koppos képernyő lezárás és felélesztés nagyon fog hiányozni!

    Az Asus-ban nem annyira bízom, hogy a 11 Ultra tényleg jó lesz (ettől függetlenül kíváncsi vagyok rá...), főleg, hogy elvileg ugyanazok a kamerák lesznek benne, mint a legutóbbi ROG-ban, az meg a tesztek alapján nem volt túl acélos...Ezt tegnap meg kellett néznem, mert már nem emlékeztem pontosan, hogy mit írtak. Aztán ki tudja, lehet fejlesztenek egy olyat a szoftveren, hogy jobb képeket készít majd mint mondjuk a Magic5 Pro...

    Amúgy lehet tudtam volna még várni, ha lenne másik olyan alternatíva, ami akár most jelent meg és mondjuk 1 év múlva megvenném...de a Magic6 Pro nem tűnik sokkal jobb ajánlatnak. Ráadásul minden egyes évben egyre drágábbak ezek a telefonok és hiába csökken az áruk később, a csökkenő ár is minden egyes generációval magasabb lesz...és már ezt az összeget is rossz volt kifizetni. A Zenfone közben meg használódik...leginkább elfelé és na...előre gondolkodva inkább most vettem.
    A másik ok, hogy mindjárt itt van az AMTS és egy kifejezetten gyors kamerás mobillal szeretnék kimenni. Az Zenfone meg olyan végtelenül lassú számomra, hogy az hihetetlen. Ráadásul az utóbbi időben a galéria is le szokott állni. Frissítés már nem jön rá, biztonsági sem. Plusz a kameránál kifejezetten zavaró a Flip mechanika lötyögése tok nélkül. Szeflizni meg nem szelfizek.
    Előbányásztam a Honor 8-asomat, feltöltöttem és öröm volt kezelni (ismét). Gyors még mindig, a galéria is. A kamerája már nem olyan jó, anno azért is váltottam, mert ténylegesen kezdett elfáradni és homályosabb képeket készíteni. A hátsó ujjlenyomatolvasója pedig ennyi év után is emlékezett az ujjamra. A Xiaomi a regisztrációt követően pár nappal már nem nagyon...de a két megoldás teljesen más, így némileg elfogadhatóbb, de csak némileg. Az Asus-é szinte olyan jó mint a Honor 8-asé, bár sokkal kisebb sávban olvassa és néha, nagy ritkán azért nem mindig sikerül beolvasnia elsőre.

    Bízom benne, hogy rendben lesz a Magic5 Pro, idővel valószínűleg úgyis megszokom, a frissítések meg majd biztos jót tesznek neki.

    Jól tudom, hogy még nincs rajta a Magic OS 8, de jönni fog majd rá valamikor?

    Kíváncsi vagyok, az behoz-e majd új dolgokat.

    Ha esetleg lenne majd használatba vételkor kérdésem, és nem találok választ a korábbi hsz-ek közt, akkor majd kérdeznélek Titeket és bízom benne, hogy kapok is majd válaszokat. :))

    Sziasztok! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák