Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz Hovi #27256 üzenetére

    Nem veszem kötekedésnek. De ha nem lenne kp az elég nagy baj lenne a mindennapokban. Még sok helyen kártyával sem lehet fizetni, vagy más elektronikus módon. Tudok megyeszékhely példákat is. Bárhol Bármikor adódhat egy ilyen helyzet. Extrémebb helyzetekről nem is beszélve. Egy számlát bármikor lehet zárolni - kanadai kamionosok. Egy bankkal is történhet bármi, a világban is. Ilyenkor az nem segítség, hogy "majd" kárpótolnak. Jobb az egészséges egyensúly.

    De mondok egy példát néhány hete egy idős bácsi nem tudott bejutni egy rendezvényre, mert csak készpénzzel lehetett fizetni. A kártya limitjét viszont az napra már maximalizálta. Atm sehol. Nem véletlen a cashback törvény beiktatása sem.

    Én is találkoztam már olyannal, ahol kártyával akartam fizetni jó volt, hogy készpénz is volt nálam mert se kártya sem más.

    "Sőt, múlthéten volt nálam zár-szervíz. Már mondta is a Revó azonosítót,"
    Csodabogarak mindenhol vannak. Sokan meg azt sem tudják mi az a Revolut, vagy idegenkednek tőle. Banki dolgoknál is a legtöbb ember előbb csalja meg a házastársát, barátnőjét, mint a bankját. Ezzel ellentmondva kissé terjed a digitalizáció ami jó dolog az esetek többségében. De nem minden esetben. Ha eltűnne a készpénz az emberek sokkal kiszolgáltatottabbak is lehetnének. Kicsit olyan mint a béka és a rezsó esete...

    A bűnözés nem fog megszűnni, ha nem lesz készpénz, megtalálják a módját... (szankciók sem működnek, ugyan azaz olaj jön vissza csak átcímkézve, drágábban).

    "Szóval nálam nincs olyan élethelyzet, ahol kelhet a kp."
    Soha ne mond, hogy soha...

    "Az összes cucc amit magammal viszek a telefonom. "
    Az nem szabályos, azt gyanítom... még mindig.

    " És most kérem senki ne jöjjön a mivan ha elhagyom a telót kérdéssel. "
    Mi van ha tönkremegy? átmegy rajta egy teherautó, belejted a vízbe, olyan térbe kerül, hogy eltűnnek róla az adataid? Lehet még ezernyi variáció.

    Ha otthon vagy ez még elmegy, máshol okozhat elég sok fejfájást.
    Hacsak nem a társadnál van a kp ;] Technikailag akkor mégis használtok.

    "Tény: jártam már így 2x. Az első esetben a fentebb is említett OTP terminálok haltak meg. Nem voltam boldog. Otthagytam a telekosarat, aztán mentem később vissza. "
    És megérte? Időbe, energiába, egyebek? Az idő pénz...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák