Keresés

Hirdetés

  • Cryptmaster teszt

    gp A toll erősebb a kardnál – főleg, ha azt írjuk le vele, hogy mithrilpenge. De szavaink ebben a játékban nem csak acélt és varázserőt képesek megidézni, hanem az egész világ sorsát megváltoztatják.

  • Kiszivárgott egy lista a várható Lunar Lake modellekről

    ph Eszerint az Intel Core Ultra 200V sorozata kilenc modellből, köztük egy Core Ultra 9-es példányból állna.

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz Brandynew #10584 üzenetére

    Nana, azért az ilyen kijelentésekkel csak bánjunk óvatosan, hogy meg kéne szüntetni az összes ATM-et. A készpénznek meg van a maga helye és jogosultsága és mindig is meg lesz, bármennyire is próbálják egyes csúcs vezetők úgy elképzelni a világot, hogy 100% -osan KP mentes legyen, ez egyszerűen kivitelezhetetlen és nem is lenne szerencsés. Ehhez egy olyan fejlettséget kellene elérni az egész világon globálisan, ami szerintem még 100 év múlva sem jön el. Mindig mindenhol lesznek le szakadt régiók. ráadásul van egy csomó olyan szituáció amikor sokkal gyorsabb és praktikusabb KP-t használni.
    Most szerintem ne menjünk bele abba, hogy mennyi pénz van a világban, vagy csak akár MO -on, amit másra lehetne fordítani és az sokkal több mint 4-500 milliárd, ennek minimum a 10-szerese. A bank szektor mindig megfogja találni a módját, hogy lehúzza az ügyfeleit, bármilyen jogcímen vagy költségnéven, nem csak a KP kezelése tűnik drágának.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • gzbotii

    veterán

    válasz Brandynew #10584 üzenetére

    "Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy arányaiban túl nagy különbség van ilyen tekintetben vidék és Bp között"
    Azért szerintem érezhető. Míg sok vidéki, akár közepes boltban is csak készpénzes fizetési lehetőség van, vagy ha kártyával akarsz, akkor húzzák a szájukat - vagy 10.000Ft (nem elírás, találkoztam ilyennel) vásárlási limithez kötik... Míg itt BP-n kvázi rá van kényszerülve, hogy bevezesse. Olyat is hallottam, amikor valaki egy kisvárosi pubban akart kártyával fiezetni, és erre rákérdezett, hogy "minek kell itt nagyzolni". Sőt, vidéken, ha kártyával akarsz fizetni, a 40-50es generáció ufónak néz.
    Én személy szerint havi átlag 5.000Ft költök el készpénzben. Mások meg mindent is.

    (#10585) nubreed: "sokkal gyorsabb és praktikusabb KP-t használni."
    azonnali fizetés, mobil banking és a fintech korában nem vennék erre mérget.

    [ Szerkesztve ]

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Brandynew #10584 üzenetére

    Simán meg kéne szüntetni az összes ATM-et, vagy még inkább a készpénzt.
    Persze, aztán egy rendszer- vagy hálózati probléma esetén megáll az élet :DDD

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák