Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bakkerbela

    csendes tag

    Hali mindenki!

    300 wattos kodgenya....2 darab van belole itthon...a tipusok, szamuk, minden megegyezik..sosem neztem csak ugy feluletesen mert tok egyformak...azt sosem neztem meg melyik hany ampert kepes leadni adott feszulsegen...ha kellett az adat csak az egyiket kaptam kezbe es olvastam le rola!

    Ma viszont egymas melle kerult a ketto...ugyanis bekerult pluszban 2 sata vinyo a konfigba...es ahogy bekapcsolom elkezd sipolni...na mondom remek...tapegyseg!

    Fel napot voltam hajlando hallgatni, kivettem, betettem a masikat de kozben szemugyre vettem vegre a pontos specifikaciot az oldalukon..

    Hangsulyozom a 2 tap egyforma...tipusra, szamra...

    3,3 V mind a ketto 30A
    5V az egyik 20A a masik 30A, hat mar ez nem kicsi kulombseg :)
    12 az egyik 13A a masik 16A, errol nem is beszelve :)

    Igaz a 16A-es 5V-on 20A tehat,hogy mind a 2 tap 300 wattos az igy ertheto...
    Na de kerem! Veszek egy csontra ugyan olyan tapot es 3-10 amperekkel dobalozunk? Ennyit errol!

    Pont valamelyik nap mertem meg mennyit vesz fel a gep a halozatbol meg a 2 SATA vinyo nelkul...0,51A volt a max az is bootolasnal...tehat az mondjuk 110W...ha 80%-os hatasfokkal szamolok akkor kb 90W....

    Uresjaratban 0,27A tehat 60w , 80%-al szamolva 48W....a gep egyebkent P4 2,8 (nem cerka) Asus alaplap, 512 mb ram, az integralt hangkartyat hasznalom, nvidia mx440 videokartya, ez sem egy power darab...pci halokartya, 1 vinyo, 1 dvd rw...kb ennyi...egy ilyen, mar eleg gyenguska konfig ennyit eszik ha valaki szamolni akar vele!!!

    Ami erdekes ,hogy a 12volton 16A-re kepes tap mondta be a csodot a +2 sata vinyo alatt...a masik meg vigan viszi, meg se nyikkan!

    Egyebkent tovabbra sem ertem ezeket az adatokat...

    3,3*20 az 66
    5*20 az 100....ez ig ynalam 166 watt, a tapon megis max 120 watt szerepel!

    Masikon 3,3*30 az cc 100 watt
    5*20 ugyszint 100, tehat 200 watt....tapon 165 max. szerepel!

    12 V ugye az egyik esetben 13A tehat 156w
    masik esetben 16*12 192watt

    na most ha osszeadogatod sem jon ki semmi ertelmes szam...total agyrem...ezen igazodjon ki akkor a laikus...de meg csak kb. sem :D

    A topis elejen sem egyertelmu, hogy mi miert annyi amennyi!

Új hozzászólás Aktív témák