Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urna

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni egy laptop-lcd-nek az életre keltésével.
    Adott volt egy donor, iBook G4 12.1 és ennek az lcd-je, ami ahogy utánna olvastam egy IDTECH IAXG01A, ami egy 20 pines Lvds csatlakozót várna mint bemeneti jel. Elkezdtem nézelődni hogy ehhez a pontos típushoz keressek egy lcd-display boardot ami külső táp mellett valamilyen bemeneten (jelen esetben ezt most egy sima VGA) tudjon képet kiadni.
    Pontosan ehhez nem találtam már (valszeg mivel a kijelző maga is 20 éve nincs forgalomban, de(!) [link] ezen a linken olvastam hogy vannak kompatibilis, de más gyártótol származó lcd-k.
    Ezen felbuzdulva vettem egyet ami így ránázásre mindent megad amit kéne: Külső táp, LCD-hez megfelelő végű csatlakozó, menü-gombos panel, és egy inverter. Emellett elvileg 100%-ban kompatibilis az egyik fenti link szerint "Compatible Model"-lel.
    Egész specifikusan ez lett véve(+táp): [link]
    Viszont nem 100% a dolog. Maga az inverter illetve a csatlakozója is teljesen jó, be tudom kapcsolni az lcd-t , van háttérvilágítás, de nem több. Ami feltűnt, hogy maga a "gyári" csatlakozó az a 20 pines lvds-ből 19-et használ, míg a kínai csak 12-t. Ami igazából nem lenne baj mert:
    - a boardon egy 30 pines csatlakozó van amiből még van szabad hely
    - elég standard gpio pinek amikre akár simán rá tudnám forrasztani a megfelelő kábeleket az eredeti csatlakozó kábeléről
    -megtaláltam ezt : [link] ami elvileg az lcd datasheetje (bár nekem kicsit kínai néhol, sajnos a hardveres rész nem az erősségem)
    Az első kérdés hogy .. ez így megoldaná-e a dolgot (ha megtalálnám a jó beközést)? Mert sajna a donor előéletét nem ismertem, így nem tudom hogy bekapcsolt-e egyáltalán, nem ám hogy képet tudott-e adni, bár az lcd sértetlen és a gép is makulátlan állapotban volt.
    (Elég neccesnek találom hogy találok bárhol hasonló pareméterű panelt ennek a helyére ha mégse jó, esetleg bontókat lehetne végigjárni)
    Hol tudnék bármi infót találni ilyen lcd-control boardokról, hátha esetleg annak is meglenne a pin-kiosztása?
    Természetesen ha kéne bármi plusz infó akkor mondjátok. Be is fotózhatom őket ha az többet segít.
    Köszi előre is ! :K

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz leweegee #92884 üzenetére

    Gondolom ez a jumperrel állítható, ugye? Mert akkor nem állítottam, de ez alapján nem is kellett, nekem úgy tűnik. Ha a fenti tábla mutatja sorban az 5v, 12v, 3.3v,-ot akkor elvileg jó helyen van a jumper.
    szerk.: képet nem tette fel elsőre :D

    [ Szerkesztve ]

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz leweegee #92886 üzenetére

    Nos megnéztem jobban a pin-kiosztás alapján a dolgokat újra.
    Ahhogy nézem a gyári igazából csak a 18-as reserved pin-t nem használja egyedül, minden más be van kötve, amúgy egész korrekt, ahogy színkódolták őket mert a minden ami nem adatátvitel az sárga lett ahogy nézem, szóval egyszerű soron követni.
    Emellett a kínai kábel:
    Az első 4 pin szépen megyegyezik, majd utána a csatornák(?) közti GND-k maradtak ki csak, majd a végén a 16-tól végig nincs bent semmi.
    Ez alapján akkor .. jónak kéne lennie a bekötésnek és a panel rossz?
    A kommentednek az LG-Philips lábas részét nem értem sajna, hogy hogy jön ide bocsi.. :F

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz leweegee #92906 üzenetére

    Értem értem .. akkor kell nézzek új panelt.
    Kérdés hogy mire figyeljek hogy jó legyen a helyére? Kell nyilván a képarány meg a képátló, meg hogy 20 pines csatit használjon, az tiszta. Mi van még amire oda kéne figylejek? Az pl hogy egy ilyen inverteres vagy nem, illetve hogy a mostani board invertere jó-e egyáltalán azt hogy csekkolom? Ez a CCFL lesz ?
    Találtam most pár oldalt amin vannak hasonlóak de nekem nem mond sokat egyik se.. se az oldal hogy mi megbízható / ajánlott, se a termék. Pl.: [link] ez, illetve [link] ez a kettő közt igazából csak a fényes / matt difit látom. Aztán [link] ez pl csak nagyobb felbontású de LED-es szóval asszem ez nem lesz jó.(igazából a projekt miatt a nagyobb felbontás nem igényelt, de itt asszem csak ennyi a difi a felsőkhöz képest)
    [link] Ez is pl nagyobb felbontás (bár kissé sokat kérnek érte szerintem, de lehet hogy csak a korábbiak miatt sokallom.
    [link] Vagy ez pl, lehet hogy jó lenne de kicsit kevés az infó.
    Van esetleg ajánlott oldal ezekre, vagy az lenne ha jobb ha bontókba házalnék fizikailag? Akár az adapterrel karöltve hogy kipróbálhassam megvétel előtt?

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    válasz leweegee #92908 üzenetére

    Ó ezt elfelejtettem hogy nem írtam még itt le :D
    A kijelzőnek vissza is kell menni a frame-be. Nem felétlen úgy ahogy eredetileg, szóval belefér hogy én csinálom a mountingot, vagy hogy nem tökéletes a keret belső része, de nem lehet 15.6-os sajna. A 12,1 -es amit keresek. Illetőeg, ha van lehetőség akkor pont olyat ami menne az eredeti inverterével, mert akkor még azt is tarthatnám a helyén (ha be tudom jól kötni).

    S10 + Galaxy Watch 3

  • Urna

    tag

    Sziasztok!

    Megjött a kijelző ( [link] ) tökéletesen működik, más a felfogatása de ez nem lesz gond szerintem. Viszont lenne két kérdésem ezzel kapcsolatban (aztán az majd a következő nap kérdése lesz, hogy az előző kijelző inverterét hogy lehetne használni, sorban haladok).
    Enyhén melegedett a peremén alúl, amikor kipróbáltam, nem nagyon de kézzel nem szívesen fognám megsokáig, kb 35-40 max, ez így belefér? Ha a telefonom lenne nyilván aggódnék, de sose volt ilyennel dolgom és inkább óvatos vagyok vele. Kb. 5 percet "használtam" igazából, nem volt semmi változás benne a bekapcsolás után kb ilyen meleg / langyos lett, ilyen 60 fokokat nem ért el akkor se amikor kikapcsoltam a végén.
    A másik kérdés, hogy a hátán van egy réteg, ami elvileg (de javítsatok ki ha tévedek) a megvilágítást fogja vissza hogy hátul ne világítson ki, viszont ezen, (legalábbis leírása alapján) egy wacom digitalizáló réteg van :F(a piros a kinti oldala és a zöld a belseje) . [kép] [kép]
    Mivel ennek külön csati van és csak 4 csavar tartja a helyén, nem kapcsolódik magához a kijelzőhöz csatlakozóval biztonságos lenne ha levenném ezt? Így: [kép] ?
    A kérdés azért fontos mert az iBook ki kéne hogy hátra világítson az alma-logóban, szóval fontos lenne, hogy kimenjen hátul a fény (nem ebből direktbe, van egy diffúzor papír még, de innen indulna).

    Köszi! :R

    S10 + Galaxy Watch 3

Új hozzászólás Aktív témák