Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fredo78

    aktív tag

    válasz mezis #76282 üzenetére

    mezis: köszi, de tavaly cserélték amperbővítés miatt a bejövő vezetéket és előtte is volt ilyen. Zártkerti ingatlan szerintem a hálózat végén vagyunk. Szóval az áramszolgáltatós oldal fix sajnos.

    razonbernke92: Igen, így van. Az egyik szomszéd már jelezte, szólni kell többnek is akkor talán történik valami.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr.Szilícium

    csendes tag

    válasz mezis #76282 üzenetére

    Az egyszerűbb, olcsóbb lámpákban, ahol a hely is szűkös az elektronikának, valójában még elektronika sincs, csak passzív áramkör, kapacitív előtéttel (miután elektronikának azt az áramkört nevezzük, amiben valamilyen aktív, erősítő jellegű alkatrész van, ebben pedig az sincs).

    Ilyen lámpa még csak nem is lineárisan érzékeny a feszültség csökkenésére, vagyis azzal nem arányosan. Ennek oka, hogy a LED-sornak van egy bizonyos nyitófeszültsége, ami alatt hirtelen fogy el a fénye / árama, ez a diódák jelleggörbéjének sajátossága.

    A kapacitív előtét másik problémája, hogy érzékeny a szinusz torzulására, azaz a hálózat felharmonikus zavaraira, melyekkel szemben a kondenzátor kisebb impedanciát tanúsít, így emiatt is több áram juthat a LED-re.

    Mindennek tetejébe még a bekapcsolás impulzusát is rosszabbul tűri, azaz ráküldi a LED-sorra, amikor nem a nullátmenetről indulsz, hanem magasabb szintről, netán pont a szinusz csúcsáról, a bekapcsolás pillanatában. Ez is a kondenzátor sajátossága, hogy a meredek impulzust "áttolja", amit csak a beépített áramkorlátozó ellenállás mérsékel valamennyire.

    Az igényesebb lámpák kapcsolóüzemű áramgenerátora viszont tágabb határok között stabilan tartja a fényerőt. Egy szint alatt persze az is lehal, de lejjebb képes működni, túláramokat pedig nem generál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák