Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yohnsee

    tag

    válasz _ATi_1 #48874 üzenetére


    Belinkelem, miről is beszélek. Sajnos kapcsolási rajzot ezidáig idő hiányában nem készítettem. (Tudom, ez így eléggé visszafele van)
    A sönt 0.05 ohm/10W, az áramkör 12-48V között kell működjön. Célja: DC motor irányváltása. Jobb oldalon alulról felfele haladva található a bemenet, egyenirányítás, pufferelés, majd a két relé váltja az irányt. A söntöt a negatív oldalra raktam a széles feszültségtartomány miatt. Ezt 10k-val a mikrovezérlő lábára kötöttem.
    A mikrovezérlő programja legegyszerűbben egy kapunyitó elektronikához hasonlítható. Start-Stop-Start, ahol először az egyik irányba mozog végállásig, majd a másikba. Ha közben infrakapu/felhasználó/terhelésvédelem hibát jelez, akkor megáll. Van egy trimmer helipoti, ami a referenciafeszültségemet állítja elő, ha ennél nagyobb a feszültségesés az ellenálláson, akkor kikapcsolnak a relék.
    Eddig ez a legnagyobb "alkotásom", így szívesen veszek mindenkitől hozzászólást, hogyan tehetném esetleg még jobbá a művemet.
    Tehát a válaszom a kérdésedre: nem erősítettem a mérendő feszültséget, mert az AVR belső felbontása állandó (8 vagy 10 bit - választható), mellé csak a referenciafeszültséget választottam kellőképpen alacsonyra (1,1V) így ebben a tartományban már a 8 bites pontossággal is ~0,004V a lépcső. (Az itteni ref. feszültség az AVR belsőé, nem összekeverendő a fentebb említettel!)

    AVR

Új hozzászólás Aktív témák