Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz rukh #90514 üzenetére

    Egy jó koncertteremben nincsenek visszaverődések. Amiről te írsz, az egy csillapítatlan, nem koncertre épített terem akusztikája, pl. valami rockkocsma. ;] Rengeteg élőzenei koncertre járok/jártam, mert a lányom összes koncertjét és vizsgáit végighallgattam élőben, valamint az összes vendégzenekar és alkalmi társulások koncertjét is a Lisz F. Konzervatórium nagytermében. Ott nincs semmilyen visszaverődés a falakról. Még soha nem halottam fantom háttér hangokat sehonnan sem, pedig érzékeny vagyok az ilyesmire. A zenekar mindig szemből szólt alapvetően. Ha meg ugatnak koncert alatt a mögöttem lévő székben, azt szívesen kihagynám mondjuk egy CD felvételről...

    És egy jó sztereó csaknem ugyanazt tudja térben, mint egy 5.1, kivéve, hogy hátulról nem fogom hallani a részeg böfögését.. ami őszintén nem is hiányzik. De az a "búra" (aura), amit köréd von egy jó élőzenei koncert, pontosan ott van a sztereóban is a szobámban. Ha meg nincs ott, arról a rendszered tehet.

    Az a gyanúm, azért találták ki a sok csatornát, mert a jó sztereó tér nem jön csak úgy magától. Sokkal olcsóbb 5-6 akár közepesen gyenge hangszóróval érzékeltetni a teret, mint erőlködni két hangfallal, hogy beterítse a szobát hanggal... pedig meg lehet csinálni közel úgy, sőt hangminőségét tekintve sokkal jobban, mint mozivassal, bár a hátam mögül nem fog szólni semmi ez tény... de ennyi veszteséget el tudok könyvelni, ha (szemben a mozihanggal) becsukott szemmel azt hiszem hogy CD szól, nem pedig Bluray lemez.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák