Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz Pecc #37508 üzenetére

    Engem a gúnyolódós rész nem érint, viszont annyit megjegyeznék, hogyha valaki hangszínszabályozó és loudness áramköröket akar aktívan zenehallgatás közben használni, az annyit jelent, hogy majdnem teljesen mindegy, hogy az adott erősítő egyébként milyen, mert az említett két megoldás teljesen gajra vágja a zenei produkcióját.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • Dragon27

    senior tag

    válasz Pecc #37508 üzenetére

    +kammerer köszi :R

    blattida /// hangszínszabályozó és loudness használata mivel soha nem használtam sztereó erősítőt ezért is keresek olyat amibe minden van .. és hosszan tesztelhessem ,. és lehet hogy én mondom azt hogy felesleges rá .

    De ha veszek amin nincs mindig foglalkoztatna..... és hiányozna :)

    hisz nem tudom mit veszítek

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Pecc #37508 üzenetére

    Nem kell rögtön megijedni, a többiek sem gúnyolódtak, a többiek is segítőkész választ adtak, a kézifékes hasonlat is egy segítőkész válasz volt, még ha valóban erősen sántított is a hasonlat, mint ahogy arra többen rávilágítottak. De nem emiatt írok, hanem a hangszínszabályzóval loudnessel kapcsolatos véleményed miatt.

    Ahogy az amerikai filmekben mondani szokás, szabad országban élünk (vagy legalábbis éltünk 2010-ig - mondanám, ha szabad lenne itt politizálni), ki-ki annyi és olyan hangszínszabályzót és loudnesst használ, amennyit és amilyet akar, ha az az igénye. Mint ahogy korábban írtad, neked is igényed a hangszínszabályzás, lelked rajta, szíved joga, bátran tegyed, ha neked az tetszik. Azt azonban érdemes megértened-elfogadnod, hogy ezek használata elvileg nem a hifi területe. Ennek a topiknak a címe az, hogy Hifiről általában, márpedig a hangszínszabályzó és a loudness elvileg nem hifi eszköz. Ezek nem a high-fidelity, azaz "magas hűség" eszközei, hanem a hűség "alacsonyításának" eszközei, ezek működésének és céljának a lényege a torzítás, ergo a hangszínszabályzó és a loudness csak amolyan megtűrt vagy meg nem tűrt pária a hifi világában, logikájában, szemléletében. Tehát nem szabad azon fennakadni, ha a hifisták degradálólag szólnak ezen eszközökről, hiszen éppen az a hifizmus lényege, hogy degradálólag szóljunk ezen eszközökről, mert ezek a hifiséggel nagymértékben ellentétes eszközök. Nem tehetünk mást, minthogy degradálólag szóljunk ezen eszközökről, ettől vagyunk hifisták.

    (#37514) Ear001 Demagóg! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák