Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Binda

    tag

    Hali!

    Tanácstalan vagyok, a segítségeteket kérném. 2 ugyanolyan, 500 GBs Seagate Sata2-es vinyó van a gépben. Kikapcsoltam a gépét és 2 óra múlva visszakapcs után az 1-ik vinyó nem megy. Se előtte se utána nem volt semmi gond, leszámíva hogy 1 vinyó nincs. Néztem Biost: nem látja. Lehúztam a kábelt, rendszer stabil, átraktam máshova a rendszer vinyót, stabil. Felcseréltem a csatikat: egyiket sem látja a gép. Bios esélytelenül nem látja. Másik gép szintén nem látja. :W Gigabyte EP35-DS3P és Abit IC7 a lapok.

    2 dolgra gondoltam: vagy a bios lett resetelve (nemtom miért) de minden beállítást kipróbáltam és szerintem nem ott van a gond.
    A másik, amire gondoltam azaz, hogy kikapcsolás előtt az egyik partíciót a 2-ből csutkára töltöttem, 200 GB-ből ~5-800 mb maradt (első partíció).
    Fél éves a vinyó, soha sem melegedett túl, adattárolásra volt fenntartva. Ha áramot kap felpörög, bár nemtom mi a "jó" hang, de szépnek tűnik :D

    Valami ötlet? Nem szeretném ezt a vinyómat is teli a kukába dobni... :W

    Előre is Köszönöm a válaszokat!

  • Binda

    tag

    válasz Kernel #11603 üzenetére

    Pont ez az. Nem töröltem le és nem is szeretném. Az egyik partíciót csutkára töltöttem és kövire nem indult el a vinyó és egy bios sem látja. Nekem ez a bajom.
    Volt régen egy 250 GB-s Maxtorom, ami kattogás után megadta magát. Az is tele volt, de azt felismerte legalább a gép. Bár 10 program sem tudott semmit sem lementeni róla. Nehezéknek tök jó, de ez nem vígasztal. Nem szeretnék még egyet ;) Ezért kérdeztem, hogy találkozott-e valaki hasonló gonddal.

  • Binda

    tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni.

    Adott egy Seagate 500gb-os vinyó, ST3500320AS

    Kb. fél éve kezdődött, HDS szerint a kondíció leesett 100-ról 97-re. Majd 94-re. És ahogy telt az idő, egyre gyorsabban kezdett csökkenni, kb. 1 hónapja 50% volt, most 24%-on áll. Eddig ez a vinyó volt a rendszer, de most vettem egy SSD-t és arról fut a gép.

    Böngészve a hozzászólások között elindítottam HDS által egy felülettesztet: Lemez felületének újrainicializálása. Végigfutott, 1 hibás szektort sem írt ki, semmilyen hibát nem talált. De a 24% az maradt.

    Használat közben semmilyen hibát nem észleltem, kb. fél évvel később került a gépbe egy Hitachi 500gb-os, az még mindig 100% 644nap üzemidővel. A seagate 799 nappal 24% (ez volt a rendszer mindvégig).

    Hogy tudom kideríteni mi a baja? Javítható/orvosolható?

    [ Szerkesztve ]

  • Binda

    tag

    válasz liksoft #39418 üzenetére

    Köszönöm!

    Végig olvastam. Érdekes írás, tanultam új dolgot a vinyómról :)

    De a megoldáshoz nem vitt sajnos közelebb. Ha jól értem: a SMART adatok profi elemzése tud választ adni arra, hogy mi lehet a baja, és az mennyire veszélyes. Az is egyértelmű, hogy én fél óra olvasás után nem fogom tudni kimazsolázni egy számomra érthetetlen kódrencerből a fontos infókat.

    Te vagy valaki más össze tudja foglalni, hogy mit láttok? Lehet-e baja, mennyire marad megbízható stb a vinyó?

    Előre is köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák