Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Beírom ide is, hátha lesz itt valaki, aki tapasztalt hasonlót és/vagy tudna tanácsot adni...

    Futtattam egy teljes HD Sentinel írás-olvasás felület tesztet egy elvileg teljesen új Toshiba DT01ACA200-on (ami valójában egy 2TB-os, 7200-as Hitachi), és a sebességnél ez jött ki:

    Teszteket néztem a neten, és azért 160-180 MB/s-ot illene hoznia, és a közepe/vége felé is gyorsabbnak kéne lennie szerintem, hisz' ez egy fél éve gyártott, 7200-as vinyó...

    Már előtte is furcsálltam, hogy a CDM és a HDT sem nagyon ment 120 MB/s fölé szekvenciálisan, és az 512K, 4K eredmények is kicsit érdekesek...

    Ezt hozza CDM-ben:

    Ezt meg HDT-ben:

    Driverek elvileg frissek, BIOS, UDMA mód, alignálás rendben van, a Sentinel is rendben talál mindent, de a sebesség csak nem az igazi... Szerintetek ez mitől lehet?

    Amúgy 1-1,2 TB körüli adat szinte biztosan mindig lenne rajta a jövőben... Ha az itteni ~80-90 MB/s elfogadható, akkor nem is igazán izgatom magam miatta... De szerintem ha nem lenne baja, akkor félig tele írva is jóval gyorsabb lenne a mostaninál...

    Ami még fura, hogy a 10 órás felület teszt alatt végig 37-38°C-on volt a HDD... Igazából a gép bekapcsolása után 5-10 perc alatt felmegy ide (mindegy, hogy csinálok-e valamit rajta,vagy sem), és innen nem tágít, pedig közvetlenül hűtöm egy 800rpm-es 120mm-es ventivel... Kézrátétellel is érződik, hogy 40 fok környékén van üresjáratban is... Ez normális?

    Próbáljam meg gariztatni (lehet, hogy meg tudják oldani), vagy hagyjam a francba, jó ez így?

    Előre is köszi szépen, bármit is tudnátok segíteni! ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz djculture #29856 üzenetére

    Köszi!

    Én eddig úgy tudtam, hogy ennél a 3 tányérosnak is gyorsabbnak kellene lennie... Az azért elég durva, hogy a két éves, agyon írt, most is 80%-ig tele lévő, 5400-as HD204UI-m hoz majdnem ilyen sebességet, mint ez üresen és újonnan...

    Főleg az zavar, hogy feltolok rá 1-1,2 TB céges cumót, ami bármikor kellhet a melóhoz (videó és grafikai munkák), és máris csak 80-90 MB/s körül tud... Nem tudom monjduk, hogy ez zavarna-e egyáltalán engem, mondjuk 1080p videóvágásnál, úgy hogy mellette akár több szálon is konvertálok, másolok, stb... Mert ha azt mondjátok, hogy nem, illetve ezzel a fix. 37-38°C-kal sincs gond, akkor megtartom... :)

    (#29855) liksoft: Köszi Neked is! De ez a HDD a munkahelyi gépemben van, egy B75-ös lapra kötve, i7-3770, 16GB RAM, 128-as SSD, és egy dGPU társaságában, úgyhogy az iGP-memóra kérdés nem áll fenn...

    Az is érdekes, hogy az otthoni, valóban integrált VGA-s lapra kötött, félig tele írt, 5400-as WD20EFRX fele annyi memória mellett is elveri a 7200-as DT01ACA200-at... Hmm...

    Azt nem szeretném igazából, hogy ez a halványabb sebesség akadályozzon a munkában, valamint ez nehogy valami rejtett hibára utaljon, ami miatt a közeljövőben esetleg megadja magát a merevlemez...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    Sziasztok!

    Nem tudom, jó helyre írok-e. :B

    Arra lennék kíváncsi, hogy kell-e, van-e értelme egy olyan külső merevlemezen teljes HDS felülettesztet csinálni, amit aztán egy NAS-ra kötve biztonsági mentésnek használnék. A teszt utáni esetleges szektoráthelyezések, egyéb javítások megmaradnak-e így, vagy az csak az adott gépen, oprendszeren lesz érvényben?

    Előre is köszi szépen a segítséget! :R

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz liksoft #34081 üzenetére

    Oh, köszönöm! :R Erre voltam kíváncsi... Akkor el is kezdem futtatni a teszteket...

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák