Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz #01682176 #29092 üzenetére

    Üdv
    Lehet hogy nem pont ide tartozik, de nem találtam neki jobb topicot.

    Adott egy 30/04/2011-án a Pixmanianal vásárolt WD Elements Desktop külső merevlemez - USB 2.0, 2 TB ([link])
    Ma a hálózati adaptere meghalt, nem add áramot, mértem multiméterrel.
    A WD honlapján Limited Warranyt ír még rá (mert ugye 2 év gari van), beregisztráltam, nyitottam egy RMA request et, erre kiírja, hogy fizessek US $194.40-et a cseréhez.
    Kérdésem az lenne, hogy a 2 év gari akkor most mire vonatkozik? Csak a hálózati adaptert kéne cseréltetnem, nem a merevlemezt.
    Pixmaniat zaklassam ezzel kapcsolatban, vagy ne? Szerintem el fognak küldeni a gyártóhoz...

    Köszi

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz King Unique #29098 üzenetére

    Elvileg ilyenkor, ha még garis, kötelességük cserélni, v ilyen esetben az adaptert :K
    ELMÉLETILEG 2 év gari van, szóval szerintem is cserélni kéne

    , viszont Pix-et gyakori elhúzódó garis ügyintézés miatt sokan szidják...
    Volt már garis ügyintézésem velük, kb 2 hét alatt jött-ment a futár, vitte és hozta a cserekészüléket. Ingyen...

    WD 195$-os cseréje is egy vicc, egy ilyen adapter 15$ (link), lehet kompletten cserélik vinyóval együtt, v +postaköltség ennyi... :F
    Haverom azt mondta, hogy ebben az esetben előbb küldik a cserekészüléket és csak utána kell elpostázni a rosszat és hogy válasszam a másik opciót a honlapjukon, de én nem látok másik opciót (ami elméletileg ingyenes).

    Tehát 1 megoldás: beadod garis cserére (gondolom egész pakkot bekérik,nem csak szólsz,h kerítsenek egy új adaptert), de rossz esetben heteket ,hónapokat elszöszölnek vele, ami nem a legjobb :N, de persze te tudod ;
    Igen ezzel tisztában vagyok, de ha az egész packot kérik akkor felejtős. 2 T adatom van rajta, nem fogom postázni...

    2 megoldás: veszel 2-4k körüli összegért egy új adaptert, figyelve a paraméterekre: 18W, 12V, kb. 1,5-2A (benne Green max elvileg 1,75-1,78A körül eszik), de talán elég neki egy ilyen , v egy erősebb. De gyárira gondolom rá vannak írva paraméterek, mi mennyi,akkor egy olyant. :K
    Igen, holnap az lesz az első dolgom, hogy körbejárom kisvárosom néhány boltját és próbálok keríteni megfelelőt. Csak sokallom a 3-4 ezret ezért. Kínából 3 dollárért rendelek, de arra heteket kell várni+ leégetheti a teljes paneltömböt is ( :D )
    Mellesleg sajnos a 12v 1A nem elég neki, pedig olyanom pont van...

    amúgy WD-nél inkább MyBook széria javasoltabb, Elements-nél gyakoribb a meghibásodás.
    Kinőtt 1T-s MyBookomat adtam el és vettem helyette ezt, mert ez volt jó árban (akkoriban 17k... )

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz djculture #29100 üzenetére

    Franciaországból jött ha jól tudom, a Pixmania székhelye ott van (oda is ment meg onnan is jött a csomagom mindegyike), nem éppen szürkeimport, de a WD-nek nincs is magyarországi képviselete, így lényegtelen, hogy ott, itt vagy amott vettem-e volna.

    Magam is intézhetem, rájöttem hogy kell "ingyen" visszaküldeni a WD-nek. Illetve nem ingyen, hanem Németországba kell postáznom a saját költségemre, de nincs a 194 USD-os költség. Ennyit meg nem ér az egész, olcsóbban jövök ki, ha veszek egy utángyártott adaptert itthon. Írtam a WD-nek is meg a Pixmanianak is, majd kiderül mi lesz.

    @King Unique:
    Hát igen, az egész packot nem akarnám küldeni csak az adapter miatt. a gyári adapter 12V 1.5A, csak a jack dugó paramétereit nem tudom. Az a baj, hogy ezekből már annyi féle van, hogy nem igaz. Le kell majd mérnem, ha nem találok itt a környéken és rendelnem kell netről.
    Jaja, árvíz előtt szinte fele ennyibe került minden, de szerintem ennek nem csak az árvíz az oka. Rájöttek, hogy túl olcsón adják, kérhetnek érte többet is (nomeg olyan olcsón állították elő és olyan silány minőségben, hogy nagyon magas volt a meghibásodási ráta, úgy meg már nem éri meg annyira, ha minden x. darabot ki kell cserélniük...)

  • D@reeo

    aktív tag

    Sziasztok,
    Adott egy WD MyBook 8TB (WDC WD80EZAZ-11TDBA0)
    Nagyobb fájlok másolása/törlése szépen gyorsan megy, viszont a kicsi fájlok esetén elég szépen szeret kattogni és pl. egy ISO-ból kicsomagolni a fájlokat sokáig tart.
    Töredezettségmentesítés folyamatban van. exFAT

    Van ötlet a kisebb fájlok műveletének gyorsítására, esetleg a kattogás csökkentésére?
    HD Sentinel szerint is 100/100-as, nem is használom sokat, inkább cold storage, de kicsit aggaszt, hogy kisebb fájlok esetén ennyire lassú/kattog. Mennyire normális ez?

    Partíció információ
    Fizikai lemez(ek),1: WDC WD80EZAZ-11TDBA0
    Kötet címke,My Book
    Kapacitás,"7452,0 GB (8 001 528 266 752 bájt)"
    Szabad terület,"2758,1 GB (2 961 492 148 224 bájt)"
    Felhasznált terület,"4693,9 GB (5 040 036 118 528 bájt)"

    Fájlrendszer,exFAT
    Kötet Információk
    Partíció stílusa,GPT
    Kötet típus,Alapvető
    Aktív,Nem
    Partíció összehangolás (alignment),1 MB
    Kezdő pozíció,1 048 576
    Hossz,8 001 560 772 608
    Foglalási egység méret,1 MB
    Foglalási egységek összes száma,7 630 852
    Szabad foglalási egységek száma,2 824 288
    Felhasznált foglalási egységek száma,4 806 534

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz King Unique #51854 üzenetére

    Szia King Unique,
    Köszönöm a bő és részletes hozzászólásodat.

    Nyilván, nem SSD sebességet várok tőle, de furcsán lassú (a többi külső lemezhez képest), illetve az a kisebb problémám, inkább a hardstyle technot megszégyenlőtő kattogása zavar picit (ha valaki lépegetni szeretne vagy nagyon kíváncsi rá: [link] )
    Azt nem tudom, hogy ez gyárilag ilyen kattogós, vagy sem.

    Őszintén, nem emlékszem, hogy én formáztam-e exFAT-ra vagy gyárilag így érkezett, 2-3 éve megvettem, rámentettem a dolgaimat, aztán időről időre elővettem szinkronizálni. Én is gondoltam rá tegnap, hogy NTFS-re formázom, de jelenleg macera lenne illetve nincs is annyi tárhelyem, hogy szedjem le róla a cuccokat, formázzam, majd másoljam vissza.
    Valóban inaktív a Windows gyári alkalmazásában, egy Smart Defrag nevű alkalmazást engedtem rá, reméltem, hogy a töredezett fájlok miatt kattog, de egyelőre még fut a program. Meglátjuk, ha befejezte.

    A írási gyorsítótárazás tippet köszi, belőttem, de egyelőre nem indítottam újra a gépet, később megnézem, mennyit segített, most még egy jó ideig fut ez a smart defrag.

    Ezt meg csak így ide beteszem, a felső egy 2.5-9s WD MyPassport Ultra 1TB, a lenti a MyBook
    Essential 8TB
    [link]

    C:\Users\user>fsutil fsinfo sectorinfo e:
    LogicalBytesPerSector : 512
    PhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 4096
    PhysicalBytesPerSectorForPerformance : 4096
    FileSystemEffectivePhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 512
    Device Alignment : Aligned (0x000)
    Partition alignment on device : Aligned (0x000)
    Performs Normal Seeks
    Trim Not Supported
    Not DAX capable
    Not Thinly-Provisioned

    [ Szerkesztve ]

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz King Unique #51857 üzenetére

    Ismét köszi a hasznos infókat King Unique !
    @ (#51858)*Ropi*
    Ez pont a cold backup lemezem, így remélem nincs igazad :) Persze a fontos adatok két másik helyen is megvannak, de örülnék, ha ez se döglene be.

    Ha FW hibás, akkor egy FW frissítés nem tudna ezen segíteni? Naprakészen tartom az SW-eimet és a FW-eimet, de ha segíthet rajta, akkor utána nézek még egyszer, hátha van frissebb.

    Illetve ha jól értem, gyakorlatilag sok bad sector lehet a lemezen és ez a probléma. Bár a HD Sentinel 100/100-asnak mondja, ha indítanék egy felület tesztet, az megmondja, nem?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés