Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz toncy #9525 üzenetére

    Általánosságban (nálam okosabbak majd kiegészítik):

    Azt mondják, hogy az a jó, ha tartósan nem megy a vinyó hőmérséklete 40 fok fölé. Amit látsz, az nem feltétlenül pontos, alá, esetleg fölé is mérhet. A vinyó típusától függ, hogy mennyire mér pontosan, ennek utána tudsz olvasni, ha tudod a pontos típust.

    A hőmérséklet a torrent miatt simán lehet magasabb, ha jó jön/megy az anyag, és megdolgoztatja a meghajtót. Szerintem melegedhet attól is, ha nagyon töredezett a meghajtó, mert akkor sokat kell ugrálni a fejnek, meg dolgozni a motornak. De ez magánvélemény, lehet nem így van.

    Hűteni érdemes. Én úgy oldottam meg (főleg liksoft tanácsai alapján), hogy egy határozott légáram (huzat) legyen a gépben. Ez nyilván azt jelenti, hogy az oldala fel van téve, mert különben csak szüttyög a levegő. Elöl tolja be egy venti a levegőt, hátul meg szívja ki egy másik. Ezt én meg tudtam oldani egy ventivel, meg a táp segítségével, de nem egy erőművön ülök. Így nálam most 36 fokos, 40 fölé nem megy. Nyár az neccesebb, de akkor majd kitalálok valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Imco

    őstag

    válasz toncy #9525 üzenetére

    Ezt hivják üzemi hőmérsékletnek. Aki nem fujatja külön a hdd-t az szerintem kb. inenn indul hőmérséletben. A ház szellőzése, épitése határozza meg - tipus függöen - hogy hol áll meg, mi az átlag. Sőt talán még azt is bevállalom, hogy nem változik jelentősen igénybevétel mellett. +/-1-2 fokon belül vannak állandóan a sajátjaim. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv! Imco

Új hozzászólás Aktív témák