Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz piadex2 #12481 üzenetére

    Erősen javallott a HDSentinel honlap olvasása! Legelőször itt kezdd!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • mephi666

    nagyúr

    válasz piadex2 #12481 üzenetére

    nem vagyok vinyó-guru meg régen is olvastam erről (ha tévedek, javítson ki, akárki), de a gyorsformázás lényegében egy gyorstörléssel ér fel és utána különböző szoftverekkel könnyen visszaállítható az adat... ilyenkor azt hiszem fizikailag nem törlődik semmi, hanem folyamatosan ahogy ír a vinyóra az ember, akkor veszik el minden szép lassan... úgy kezelődik, mintha teljesen üres lenne a vinyó, holott ott vannak a "haszontalan" fájlok és folyamatosan ahogy átmágneseződik íráskor, akkor veszik minden...
    teljes formázáskor már neccesebb, mert ott mintha ténylegesen törlődne az adat, de a mágneses jelleg egy bizonyos szinten megmarad és mintha ez is visszaállítható lenne ügyeskedéssel...
    a harmadik fajta az alacsony szintű formázás... itt lényegében az összes tányér teljes újramágneseződése megy végbe... ezzel elvileg orvosolni is lehet a badsector-okat, ha mondjuk azok nem konkrét felületi sérülés miatt vannak... ezt használtuk általában utolsó lépésnek, ha baj volt a vinyóval... biosból lehetett alacsony szintű formázást végrehajtani, de már vagy 10-15éve nem láttam ilyen opciót...

    a hibás szektorok rögzítésének azt hiszem semmi köze a formázáshoz... használat közben, ha ilyenek felmerülnek, akkor rögzítődik ezeknek a címe, hogy később ne kerüljenek használatra... emiatt csökken szép lassan a hasznos méret...

    nekem ez rémlik, de nem akarok tényleg hülyeséget mondani... javítsatok ki :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák