Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Lui76 #6071 üzenetére

    Állítsd be a színprofilodat a monitor tulajdonságainál. Ha kaptál hozzá CD-t, azon még talán kalibráló progit is találsz.

    WonderCSabo:
    Ha most látott volna valaki, amint a monitorban fekszek és váltogatom a két képet, idiótának nézett volna, de egyébként hamar rá lehetett jönni, melyik az encode. :) A fickó arcszőrzete és annak árnyéka, a homloka, valamint a nő bőre rávazatatt. Egyébként nagyon jó munka lett! Ha nem nagyítóval néz az ember filmet, akkor észre sem lehet venni a különbséget (főleg vetítés közben).

    [ Szerkesztve ]

  • andris21

    tag

    válasz Lui76 #6071 üzenetére

    hello,

    csak tippelek, de véletlenül nem TN panel van ebben a monitorban? jelenleg nekem is egy alsó/középkategóriás 24es samsungom van netezni, meg configolni a gépet, ebben is TN panel van. filmet a TVn nézek ;) a másik régi géphez egy csúcskategóriás samsung 19es TFT van/volt, abban MVA panel van (4-5 éve lett véve), ég és föld a különbség. szinhüsége ennek az olcsónak 0, persze a dinamikus mód miatt a médiában az emberek 99%a ezt választaná a kettő közül, de otthon a másik még mindig mérföldeket ver erre mindenben (válaszidő kivételével)
    én text, vagy internet módban használom ezt a monitort, de még igy is kurvára "loudness"es a kép (a hifiben igy hivják a parasztvakitós hangot, nemtudom kijelzőknél van-e erre szakszó). szerintem próbáld meg te is erre állitani, igy jobb valamivel. meg a szinhőmérsékletet vedd feljebb, úgy kékülni fog a kép (vagy kevésbé lesz piros, más szavakkal) de én rühellem a hideg képet (meg a hideg hangot is hifiben)
    egy szó mint 100 olyan monitort, aminek jók a szinei 100-150 körül lehet venni sajna. annyit meg nem ér, én inkább vettem egy jobb TVt, meg egy gyenge monitort hozzá netezni, ott úgyse számit a szinhüség.

    még valami eszembe jutott, a VGA beállitásai között is tudod állitani a szineket, húzd egy kicsit lejjebb a piros gammáját, aztán lássuk mi lesz (mondjuk én ilyet nem csinálnék, mert igy nagyon haza lehet vágni az amúgy is gyenge minőségü képet :) )

Új hozzászólás Aktív témák