Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz kory23 #25085 üzenetére

    Pénzkidobás lenne, főleg az RX 570, 580, melyek most horror áron vannak, nem éri meg őket. Kevesebb pénzért kapnál egy GTX 1060-at, de az is overkill filmhez.

    DmitriRender esetén persze, hogy melegszik, hiszen 3D órajelre kapcsolj a GPU-t, kemény OpenCL számolás megy, de nem terheli jobban a VGA-t, mint egy játék.
    Ha FullHD (1080p) filmeknél alkalmazod a DmitriRender-t, akkor egy 128 bites VGA bőven elegendő, saját tapasztalat. 4k-hoz már nem biztos, hogy elegendő lesz, de ez sem biztos, nem teszteltem 4K alatt.
    Annyit tudok biztosra, hogy 1080p filmek esetén a 7770-es Radeon gond nélkül vitte a 60fps-t.

    Amúgy a jelenlegi R9 380-as bőven elég erős, az 256 bites.
    Ha ezzel van akadozás, akkor egyrészt a DmitriRender mellé NEM szabad használni a madVR-t, másrészt próbáld ki a sima EVR leképzőt (nem a customot), mert a sima EVR a leggyorsabb, én is ott használom, mert itt megy a legszebben.

    Szóval a jelenlegi 380-as kártyát nagy butaság lenne lecserélni, hidd el! A Tonga GPU ráadásul !k-ban is támogatja a DXVA-t. Az egyetlen hátránya, hogy nem képes hardveres gyorsítani a HEVC-et és VP9-et, bár filmek terén ezt nem nevezném hátránynak, mert a filmek legalább 90%-a AVC-t használ (bár lehet így is alul lőttem az arányt). Ha te úgyis csak AVC kódolású filmeket nézel, akkor totál felesleges és pénzkidobás lenne lecserélni azt a kártyát. A melegedés önmagában addig nem gond, amíg nem üvölt a hűtése. :D A Nitro Dual-X hűtő úgy tudom nem hangos még terhelés alatt sem. Amúgy pontosan mennyire melegszik? Ha felmegy kb. 70 fok környékére, az teljesen normális, mert terhelést kap a VGA (mintha játszanál).

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák