Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Joshi #12808 üzenetére

    volt is ilyenem, 2009-es LG 32LH4000, 24p Real Cinema (24p 5:5 pull down)

    ezért érdekelt már anno is a téma

    ha az elektronika bírná a 120Hz-et - és gondolom bírná, ezért írják az 5:5-öt és nem a 2:2-t, mint mondjuk a Philips az 50Hzes TV-inél - de a panel, ami belekerül, az csak max. 50/60 kimeneti frekis, akkor ennek mi értelme...

    hacsak nem az, hogy nem kell 2 elektronikát gyártani (2:2 és 5:5 kompatibilist is), hanem beleteszik ezekbe is az 5:5-öst és még jól is mutat a specifikációknál... jól megkavarja azokat, akiket meg érdekelne...

    de akkor is zavaró, mert ha belegondolunk, hogy a háttérben 24p esetén minden frame-et 5ször jelenítene meg az elektronika, de csak 2szer teszi ezt (48Hzen) a panel, akkor melyik 2-t az 5ből? persze mind1, mert képileg ugyanaz minden ilyen 5öd vagy 2ed frame, csak a ritmus hogy jön ki? de mindegy is, már én is beláttam egy korábbi hozzászólásnak köszönhetően, hogy ez csak akkor számítana, ha a háttérvilágítás villogna vagy fekete frame-eket is szúrna be a TV, egyébként meg hatásban elvileg tökmind1, hogy milyen 1:1 arányú a pulldown...

    nem tudom, de ez már messze is vezet, és nem is ebbe a topicba illő téma sztem...

Új hozzászólás Aktív témák