Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Joshi #12804 üzenetére

    Gyártó nem ad erről hivatalos infót. Ezt abból vontam le, hogy ha adott TV tud 5:5 pulldown-t specifikáció szerint, akkor képesnek kell lennie a 120Hzre kimeneti oldalon, legalábbis az elektronikának (persze ettől még kerülhet bele 50/60Hzes megjelenítő panel). Máshogy nem lenne értelme. Akkor miért nem azt írják, hogy 2:2 pulldown és 48Hzen megy 24p forrás esetében. Mi a fenéért kerül bele egy 50Hzes LG TV-be a "Real Cinema" mód akkor, ami az 5:5 pulldownt jelenti (vagy csak 1:1 arányút? gyártó sara, nem derül ki...) vagy hasonlóan egy "Film Mode" a Samsungokba, melynek 2 állása is van, a 2-es javasolt 576i forrásokra. Ez pl. mit csinál, pulldownt? Szintén nem derül ki sehol. Akkor lehetne ezt bizonyítani, ha 50Hzes TV-kbe belenéznénk és megnéznénk a paneleket, hogy miket raktak bele, képesek-e azok a 120Hzre. De most őszintén, logikus az, hogy más elektronikát raknak EU-ban és USA-ban egyazon TV szériába? Nem, mind elektronikája tudja vszínűleg az 50-60-10-120Hz kimeneti frekit, legyen az 50 avgy 100 hzes tv, persze a panelek már nem biztos, hogy minden esetben 100/120hz-képesek.

    de különben megint összekevertem az elektronika képességét és a panel képességét, természetesen az elektronikára értettem az "ami megy 5:5-ben, az képes a 120hz frissítésre" dolgot, mea culpa... ez egy ilyen nap...

    2 év alatt volt/van 2db. 50 és 2 db.100Hz-es LCD TV-m, elsődlegesen monitorként használva, minden ilyesmi, amit írok ezekkel a homályos, a gyártók által meg nem magyarázott és specifikált dolgokkal kapcsolatban, az a tapasztalat alapján jött össze, és logikus következtetések (legalábbis számomra) és egybevágások általi kikövetkeztetések. Lehet, hogy orbitálisat tévedek sok mindenben, nincs kizárva. Csak sajnos ezeket senki nem tudja se külföldi, se itthoni szakmai fórumon bizonyítani. Én örülnék a legjobban, ha tiszta vizet öntenénk a pohárba. Mondjuk így visszaolvasva valóban úgy tűnik, hogy tényként írok dolgokat, holott nem azok, csak számomra azok, aztán lehet, hogy jó nagy ökörség mind...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák