Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vidala

    senior tag

    válasz kimi02 #9033 üzenetére

    A hangszigetelés is egy külön tudomány, nehéz megmondani (legalábbis az én tudásommal) pontosan milyen eredményt érsz el vele, de úgy gondolom, hogy a jelenlegi állapothoz képest jobb lesz, sőt.

    Egy pár éve egy barátomnak segítettem a próbatermébe hangszigetelést építeni, aminek 2 célja volt/van (1) kifelé szigeteljen, hogy ne legyen túl hangos (2) javítsa a szoba akusztikáját. Hasonló gipszkarton, vagy legalábbis vékony, "laza" szerkezetű elválasztófalak vannak (egy régebbi irodaházféleségben van a terem), mint nálad lehet. Költségtakarékossági okokból: az első réteg egy parketta alá való habszivacs kb. 0,5cm, második réteg 10cm üveggyapot, végül egy vastagabb ipari műanyag fóliával fedtünk be (készült egy párnafa állvány hozzá, mert az üveggyapot magát nem tartotta volna meg ilyen méretben).
    Az eredmény egészen korrekt lett. Egyrészt kifelé/befelé is rengeteget csillapít (pedig dobol + a többi hangszer), másrészt a borzalmas visszaverődések megszűntek és egész kellemes hangzása lett a helységnek. Azért nem lett egy stúdió, de a hely adottságaihoz mérten nagyon jó. Azóta csupán egy réteg szőnyegen szokott néha gondolkozni, de annyira nem szükségszerű már.

    Tehát figyelembe véve, hogy ez a cucc még kimondottan hangszigetelésre is van tervezve, én bevállalnám.

    Talán ez is segíthet picit: Hangszigetelés utólag

    CoVboy Forever!

Aktív témák