Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f27

    aktív tag

    válasz MasterMark #39620 üzenetére

    Ha egy THX hangal rendelkező filmet nézek,ez a procesor kiválassza azokat az utasításokat a hangnormábol amiket egy "sima" erősitő nem is érzékel.
    Mondok egy példát hogy érthetőbb legyen.
    Mikor nézek egy filmet és épp egy beszélgetünk rész van, akkor minden normál hangerőn történik,mikor olyan jelenetek történnek hogy erősebb db kellene akkor a hangnormába van egy (jel) és utasítsa az erősítőt arra hogy pl a centert emelje ki +3db-el a subot +10db vel
    aztán ha komolyabb efektek vannak a hátérben amikre hangsúly fektetne a film, akkor kiemeli a sorroundokat vagy épp amit kell.
    Gyakorlatilag ha valami felrobbanik,és azt a film kiakarja neked élménybe emelni akkor a tüdőd bereped tőle!
    Természetesen ehez kell rendszer is ami ezt lekezeli/elbírja.
    Természetesen kilehet kapcsolni is ezt a funkciót és pont olyan lesz minden mint alap álapotba egy más (valós) THX-el nemrendelkező rendszer.

    TCr

    Nemtudom hogy azon érezhető e vagy sem. Aztsem tudom hogy csak a logót kapta meg vagy benne van egy valós procesor.
    Észt nemtudok osztani olyan készülékről,amit nemismerek és nem is hallottam szólni még.
    Kutatni kell rola egy robbantott képet ha nemered szétszedni,hogy benne e van a kártya,de vannak olyan erősítők is amire ráintegrálták ezt a procit,szóval nemkell már konkrét kártya bele!
    Az én erősítőmet nem tegnap gyártoták le :))

    cintula187

    Nem nem!
    Ha nincs meg a hang vagy minimum nem 5.1 hang akkor egy széthulott moslék hangot ad!
    sima stereó hangra meg atom csúnyán szól :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák