Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz palesz53 #114123 üzenetére

    Érdekes. Néha, mintha nem az én mondataimra reagálnál. Na mindegy, igyekszek azért válaszolni néhány dologra, a teljesség igénye nélkül.

    "Te is ismered, hogy egy lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme."

    Ismerem, csak ez a hifiben nem teljesen igaz. Nézzünk egy szélsőséges példát, például a Focal Grande Utopia egy kerítésdróttal is aránylag jól fog szólni. :D Tehát nem fog ledegradálódni a kerítésdrót szintjére, de természetesen egészen biztos, hogy a tudását csak megfelelő kábelezéssel lehet kihozni belőle, ez nem is kérdés. :)

    "a kábelezés a rendszer, a lánc teljes értékű tagja. (Hihetsz mást, szíved joga!)"

    Egyrészt végig kiegészítőkről beszéltem, nem csak kábelről, másrészt azt kellett volna megérteni a mondandómból, mert csak ennyit állítottam, hogy szerintem nem minden rendszerben ugyanolyan értékű tag a kiegészítő, a fő összetevőkhöz képest. Tehát mást jelent XT rendszerében, és mást jelent az én átlagos rendszeremben egy kiegészítő-fejlesztés. Van fontossági sorrend, és én azt a sorrendet tartom egy bizonyos kategóriáig fontosnak, amit leírtam az előző hozzászólásban. Akusztika, hangdobozok, erősítő, forrás stb. Hihetsz mást, szíved joga. :)

    "Mi köze ennek az összegekhez?!"

    Komoly köze van a kérdésnek az összegekhez. Az a fejlesztés, amit egy magas kategóriában és jó akusztikai viszonyok között már érdemes eszközölni, mert tényleg hallható eredményt ad, az az alacsonyabb kategóriában vagy rossz akusztika esetén sokszor tök felesleges, mert egész egyszerűen nem hallható, vagy csak bolhafitymányi különbséget produkál, ergo, nem érdemes vele foglalkozni, mert aránytalan befektetést igényel a hozadékéhoz képest.

    Aztán írsz egy csomó jó gondolatot, ami alapvetés, és természetesen egyetértek vele. Ezekre nem reagálok, mert nem nagyon van közük ahhoz, amiről szó volt, és nem tartalmaz olyat, amivel vitatkoznék.

    Ezekre reagálok csak:

    "Említetted az akusztikát. Ha egy rendszerből nincs kihozva a (majdnem) legtöbb, akkor önmagában mennyire hasznos?"

    És ha egy akusztikából nincs kihozva a lehető legtöbb, akkor akkor önmagában mennyire hasznos, ha a rendszer viszont maxra van fejlesztve jó sok pénzből? Mi lesz hallható valójában belőle?

    "Nem kell a-b teszt, meg ilyenek, mert a részleteket nem fogod észrevenni!"

    Jaj, dehogynem! Bizony hogy kell AB és ABX teszt is, meg természetesen hosszú hallgatásos is, ahogy írod. :K

    "Általában vmilyen napi szinten folyamatosan használt élettérben vannak a cuccaink. A családdal, gyerekekkel, háziállatokkal stb."

    Így van, többek között emiatt kell nagyon meggondolni, és ésszerűen fejleszteni a cuccainkat, mert nagyon be vagyunk korlátozva, és legtöbbünknél nem a furutech biztosíték vagy a drága tápkábel lesz a szűk keresztmetszet.

    "És van egy olyan érzésem, hogy Te abból az arcamból nem hoztál ám ki mindent!"

    Naná, hogy nem hoztam ki belőle mindent, amikor minimális ráfordítással, kategóriákkal jobb hangot kaptam egy másik erősítőtől. Ez a vétel nem adott nekem időt arra, hogy kimaxoljam az arcamot. :) Majd kimaxolom azt az erősítőt, ami fölé már nem tudok menni árban. És itt bizony nem az új árak számítottak, hanem az, hogy mennyit kellett volna a kimaxolásba beleölnöm, és mennyi volt konkrétan a különbözeti ár. Én mindig csak erről beszéltem, semmi többről, és pláne nem a kiegészítők jelentéktelenségéről, hanem a kiegészítők jelentőségének helyén kezeléséről, ami bizony rendszer-kategória és pénz függő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák