Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plebi

    senior tag

    Sziasztok,

    Korábban egy egyszerű Samsung HT-TZ215R házimozi szettem volt. Olyan 15 évig használtam, de aztán sajnos az erősítő megfáradt, a szakik pedig tartós megoldást nem találtam a megjavítására. Nagyon szerettem, nagyon sok nekem megfelelő hangban gazdag mozizást adott. Túl sokáig gondolkodtam a meghibásodás előtt a váltáson és a Covid/Háború kellően megdobta az árakat, így megpróbáltam egy JBL BAR 9.1-et utódként, de nagyon nem jött be. A nagyon ratyi TV műsorok hangjával nem tudott mit kezdeni, a szintén rosszul kevert magyar szinkron szintén kifogott rajta.

    Úgy voltam hogy megpróbálkozok egy Sonos Arc-al kiépített 5.1 szerű szettet, Pesten meg is hallgattam a Denon márkaboltban, de vesztemre meghallgattam több front pár mellett egy Dali Oberon 7-et is. Egyből bele estem. Hosszas tanakodás és teszt olvasgatás után úgy döntöttem, hogy veszek egy Denon AVR-X2800H erősítő, ez nem volt kérdés tárgya (újonnan vettem) és mellé egy Dali Oberon 7/1/Vocal szettet. Úgy volt, hogy mély nélkül, de végül az eladónál akinél a hagfalszettet vettem, volt egy Mordaunt Short ms909w sub is nagyon jó áron. Házimozi szobát akart építeni, de közbe szólt az élet és az egész Dali szett bedobozlva volt közel két évig, viszonylag jó áron kaptam meg, 500 eFt, plusz a mély gyakorlatilag ajándék volt 50e Ft-ért hozzá.

    Ezzel jelentkezek be hozzátok, most már 6 hónapja hallgatom és nagyon meg vagyok elégedve. Filmre nagyon jó, zenére olyan, mint amikor bele zúgtam. Zenére sztereóban számomra tökéletes. A SUB egyedül ami egy kicsit furcsa. Tudom már nem mai darab, de csak bizonyos erősebb mélyeknél kapcsol be automata módon és ha a film/sorozat/műsor nem tartalmaz elég mélyet akkor kikapcsol 5 perc után, majd megint be, ha kap "elég jelet". Olyan értelemben nem zavar, hogy az Oberon 7-ben is van elég mély, de azért nem annyi. Lehet ehhez valamit állítani ezen az erősítőn?

    A crossoverek frontnál Full Range-n van, Center és Surroun esetén 80hz-n, Advanced settingsben Subwoofer Output LFE+Main, Bass Extraction LPF: Front 120Hz. Low Pass Filter 200hz.

    Kalibrálást eddig nem végeztem el, eddig jónak tűnt anélkül is. Ahogy olvasom érdemes rászánni az időt a hozzá kapott mikrofonnal, tényleg úgy van szerintetek is?

    Akitől a hangfalakat vettem most van egy SVS SB-2000 Pro eladó, nagyon szemezek vele, de régi teszteket olvasgatva a Mordaunt Short se volt anno kispályás és most se számít annak, nem tudom megér-e annyival többet az SVS. Vagyis biztos jobb és újabb, de hogy annyival az már jó kérdés.

    Képmegjelenítésről egyelőre egy LG OLED55CX gondoskodik, 65-77 col lenne a következő lépcső, de az eddig szett sem volt pénztárcabarát.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

  • Plebi

    senior tag

    válasz b. #82447 üzenetére

    Szia,

    Van a hátulján On/Auto/Off kapcsoló, abból automatán csinája ezt, állandó on-on nincs vele gond. Nem volt még ilyen SUB-om, gondolom nagyobb jel kell neki, hogy bekapcsoljon. A JBL Bar mellett a SUB már a fő egységgel együtt bekapcsolt, de az vezeték nélküli volt.

    A többi megnézem.

    Úgy olvastam, hogy ha a viszonylag nagy mély-közép frontjaim vannak, akkor érdemes LFE+Main beállítást használni, hogy több mély menjen a frontokra is. Ez így van?

    Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Új hozzászólás Aktív témák