Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #45997568

    törölt tag

    válasz gyiku #3553 üzenetére

    Miert nem veszel rendes kis szervert, marmint rendes szervert? Ebay, Amazon nem jatszik? Ebbe fer 4 HDD az ara sem sok es tolsz ra garit azt csoki, biztos van Mo-n is. Ezeket erre gyartjak, tervezik, hosszu tavu mukodesre.

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gyiku #3553 üzenetére

    Ha megvetted végül, akkor érdekelne, hogy hajlandó-e VGA nélkül boot-olni ez a GA-X150M-PRO alaplap, mert most én is szemezek vele (és kéne mind a 2 PCI-E slot hálókártyáknak, így esetleg PCI VGA-t tudnék beletenni).

    Mondjuk én onnan indultam, hogy rajtam ragadt egy pár órát használt G4400 CPU és 2x4Gb non-ECC RAM és gondoltam, hogy ha már így alakult, akkor felújítom belőle a kis házi szervert (éhes AMD 5600K, kicsit szűkös 2x2Gb RAM-al, egy idióta Asrock A75 lapban -> amit épp sikerült akkoriban olcsón felmarkolni) egy B150-es lappal (lap nem maradt vissza, azt frissen vennék), csak közben megláttam, hogy C232-es lapban még ECC RAM-ot is kezelne a CPU és "csak" 1/3 felára lenne a C-s lapnak (~30k most ez a Gigabyte és ~20k a hasonló B150), az ECC RAM pedig kvázi csak annyival drágább, amit azon bukok, ha mégis eladom a non-ECC modulokat, amik már nálam vannak (de úgyis az lett volna az eredeti sorsuk és nem hatalmas összeg).

    Viszont ennek kapcsán kérdezném az egész társaságot:

    -> Aki ECC-s RAM-okat használ (elsősorban otthon, kis NAS-hoz, házi szerverhez, nem a munkahelyén ipari méretekben --- bár azt is meghallgathatom, csak kevéssé releváns), az körülbelül milyen gyakran látott (ha egyáltalán valaha) a rendszernaplókban olyat, hogy hibát talált az ECC mechanizmus (és ebből hány volt olyan, mikor ezután egyértelműen azonnal selejtezni kellett a RAM-ot, mert tönkrement [ami ECC nélkül is kiderült volna], és mennyi az, amikor mehetett tovább, mert csak ritka véletlen baleset volt [de mégis előfordult időnként])?

    Az a baj, hogy mióta elkezdtem ezen gondolkodni, ma már legalább hatszor sikerült magam meggyőzni arról is, hogy kell nekem ebbe a gépbe ECC RAM, de arról is, hogy nem. Attól függ, hogy melyik irányból közelítem a kérdést.
    Nyilván a biztonság sohasem árt, de nem bármi áron és hihetetlen mód igyekezni látszanak a gyártók, hogy otthonra ne juthasson hozzá ehhez olcsón és egyszerűen az ember (ebben a példában nem is hatalmas az árkülönbség, viszont erősen be van határolva, hogy milyen CPU-val és alaplappal megy, és azok mit tudnak vagy mit nem, pl. itt a kötelezően letiltott integrált VGA...).

    Ahhoz, hogy meg lehessen becsülni mennyire hasznos az ECC a RAM-nál, jó lenne valami jellemző visszatérési valószínűség a hibákra (nem mindegy, hogy hetente, vagy tíz évente fordul ilyen elő).
    Sokszor futtattam már stabilitás teszteket a gépeimen frissen alkatész csere, vagy tuningolás után, és annak épp az volt a lényege, hogy lássam X órán át nincs semmi hiba szintetikus ~100% terheléssel. Szóval abban biztos vagyok, hogy nem mindennapos dolog a bithiba, akkor egyik gépem sem tekinthetném stabilnak (futtattam már Prime95-öt és memtest86-ot >=24 órán át hiba nélkül mindegyiken, ami nálam van, többször is) és biztos hullanának is a consumer rendszerek, mint a legyek (rendszeresen menthetetlenül összeomló windows-ok és hasonlók).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák