Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz hEngi #3962 üzenetére

    Az adatlapomon látható asztali gép (i3-6100, ASRock H110M-ITX/ac lap) Ubuntu 16.04 LTS-sel üresjáratban 12 W-ot, koppanásig kiterhelve (prím keresés 4 szálon + furmark) 67 W-ot eszik. Fut rajta egy Apache + PHP, egy MySQL, egy MongoDB, amiket web alapú rendszerek fejlesztésére használok. Munka közben az egész gép (!) fogyasztása megy fel 30...35 W körülre, bár azt nem tudom, hogy az i3 mennyire gazdálkodik jobban az erőforrásokkal pl. egy Pentiumnál.

    Lehet, hogy ezért itt megköveznek, de én a T végű processzoroknak csak abban az esetben látom létjogosultságát, amikor a felhasználó nem tudja kordában tartani a gépre mért terhelést. Mert ugye ha az elszabadul, akkor a proci elkezd throttling-olni, hogy visszavegye a hőtermelést. Kb. az alacsonyabb alap freki és ez a képesség az össz. különbség... no meg a ~4000 Ft felár. :B Ha ma raknám össze a gépemet és pusztán a számok alapján kellene döntenem, simán lehet, hogy beérném egy G4560-nal (és beljebb lennék 15 eFt-tal), pedig ezen a gépen már videót is kódoltam.

Új hozzászólás Aktív témák