Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz szazbolha #30244 üzenetére

    :DD
    "tanácsadással"
    A kereskedők rendszerint értenek az elektroakusztikához (nem). :D Aki sugárzónak hív egy hangszórót, arra már eleve kétkedve nézek egyébként is. Na mindegy.

    "akkor röviden leírom"
    Légyszíves ne. :) Kíméljük meg egymást ettől is. :)

    "sztoikus nyugalommal"
    :D Nekem is mehetne az idegeimre amit összehoztál eddig, dehát minek. :D

    "Tételezzük fel, hogy kezdem érteni, és az ötlet is meg van, már le is írtam:
    SBA-761"
    Dehát pont ebből (is) látszik, hogy nem kezded. :D

    "rám"
    :) Valamit félreérthettél, személyes megjegyzést nem tettem rád sem (nem jut eszembe legalábbis). :)

    (#30243) szazbolha
    Tehát CS, vagy CSz. :) Értem.

    "Nem elég érzékeny a mostani középmélyeimhez"
    A 86dB@1W autós izékhez? :)

    "Troels Gravesen ebben a fórumban is elismert hivatkozási pont"
    Ööööö, nem, ez úgy hangzik helyesen, hogy Troelsznek vannak hangsugárzótervei. :)

    "egyszerű hangváltó - kevés fázis problémával"
    Hát pont nem. A kettő között eleve nincs összefüggés. Sőt. Éppen egy túl egyszerű szűrővel lehetnek, többnyire lesznek is fázisproblémák.

    A többi nem műszaki indok, csak tetszés. De a terv nem(alig) dokumentált, a váltó kérdőjeles, fogalmad nincs, hogy mit építesz meg, a doboz kidolgozatlan, stb. Nem tűnik jó választásnak.

    "TG véleménye"
    Az elején összefantáziált szöveg? :) Mintha egy újságíró írta volna.

    (#30242) olajecset
    :) Ahhoz nem ezek a csilapítóanyagok kellenek, hanem merevítés+tömeg.

    "tompább" "elnyújtottabb"
    Hátő, azt mondjuk alapvetően a hangszóró is meghatározza, de te a csőjóságot akarod csökkenteni, úgy sejtem, ezek alapján. :) Arra jó a szálas csillapítóanyag.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák