Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz shalafi66 #29927 üzenetére

    "Ez nem egy jó ötlet, a legtöbb dolog benne mára túlhaladott"

    Éppen te mondtad (dec. közepén), amikor azt ecseteltem, hogy a hangzásban nem nagyon érzékelek javulást, hogy az elektroakusztika ki van találva.
    "A műszaki akusztikában, elektrodinamikus hangszórókkal kapcsolatban, nagyjából már mindent kitaláltak. Ebből szempontból nincs minek/hová fejlődni. Nincsenek titkok."

    Most akkor a Klinger könyv vagy eleve szar volt vagy mégiscsak van hová fejlődni? Eldönthetnéd. :)
    Biztos voltam benne, hogy ebbe a Klinger könyvbe is "belekötsz", amit csak azért sajnálok, mert nem a könyvet fogod hitelteleníteni, sokkal inkább magadat. És ezt vagy észreveszed, vagy nem. Én tök barátsággal próbálom mondani, hogy érdemes jobban odafigyelni az arányokra. Elhiszem neked, hogy az a könyv megjelenésében, megközelítésében egy kicsit ósdi és lehet benne akár még nyomdai elírás is ott a képletek tengerében, de teljesen felesleges beleállni a fikázásába. Mondd inkább azt, hogy van ennél a könyvnél már jobb, vagy könnyebben érthető vagy aktuálisabb hangszórókra való hivatkozású, stb.

    " Egy jó hangsugárzó, műfajtól függetlenül jól teljesít"
    Képzeld el, hogy egyetértek veled, de ha most ezt a mondatot én írtam volna le, akkor az lett volna a válaszod, hogy a zenei műfajoknak megvannak a maguk specifikus kívánalmai és nem mindegy, hogy milyen jellegű zenét szeretnél hallgatni rajta. És ezzel is egyetértenék.
    Régebben például én soha nem hallottam olyan JBL dobozt, ami tetszett volna. És valószínűleg azért, mert a "kikevert" hangzást - nagy valószínűség szerint - rockzenét kedvelő mérnökök alakították ki. És elfogadom, hogy a hangszórókat nem lehet teljesen steril, a valóságot mindenben lekövető valaminek előállítani, így a hangzásnak lesz valamiféle stílusa. És azt a stílust lehet szeretni meg lehet nem szeretni.
    "Az előlap miatt inkább arra van esély, hogy nem annyira jól. :) "
    Tudod, ha odaírnád, hogy ezt miért is mondod, akkor oké. Így viszont nem több rosszmájú vélekedésnél. Az emberben azt az érzetet kelted, hogy örülsz annak, ha a másiknak nem sikerül valami. Amivel csak egy baj van, így nem lehet kuncsaftot fogni. Ha nem szeretnek, nem fognak tőled munkát kérni. Érted? Remélem, ez így kerekebb, mintha annyit írnék, hogy: rossz az üzletpolitikád.

Új hozzászólás Aktív témák