Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #82396 üzenetére

    Igen, arra voltam kíváncsi hogy a présidomos megoldás tartósabb-e, tehát van-e mögötte tényleges haszna az ügyfélnek mint ár-érték.
    Tehát ha látom hogy présidommal dolgozik, akkor elvileg gyakorlottabb és végleges, hosszútávú megoldást készít, tehát valódi értéke van a többlet díjának és nem csak egy olyan kókler, aki frissen képzett, de látja hogy a piacon mit lehet elkérni és meglovagolja az emberek hiszékenységét.
    Jól értelmezem?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • fonok87

    aktív tag

    válasz TESCO-Zsömle #82396 üzenetére

    Ez a téma most engem is foglalkoztat, mert még nem esedékes, de mire az lesz szeretnék felkészülni. Egyelőre panelban gyűjtjük az erőt (meg a pénzt), hogy kertes házba költözzünk. Esélyesen felújítandó lesz. Víz-fűtés szerelésén kívül szinte bármit meg tudok csinálni saját kezűleg. Ezektől viszont tartok, mert nem feltétlenül látszik azonnal, hogy elrontom, csak bonthatom ki 1-2-3 év múlva amikor elárasztja a lakást.
    Mit ajánlotok, melyik rendszerben érdemes gondolkodni, ha magam szeretném a használati víz és/vagy a fűtés szerelését megoldani? Ami eddig van a fejemben:
    - rézcső: drága; lehet forrasztani, viszonylag egyszerű de lassú; vagy roppantós idomokkal szerelni, erről nem sokat tudok, gondolom gépigényes
    - acélcső: kevésbé, de drága, menetes idomok, egyszerűen szerelhető, de a csővégek meneteléséhez drága célgép kell (mondjuk bérelni lehet); gipszkarton falban kerülném mert viszi a hangot, ha valahol üt a csap az egész házban döng
    - ötrétegű cső: legolcsóbb cső folyóméter, roppantós idomoktól tartok, mert szakiktól is láttam h elbaszták; ezek a push idomok felkeltették az érdeklődésem, de ha nem megbízható akkor inkább bérelek célgépet és utánajárok kicsit, vagy beletörődök hogy keresnem kell egy rendes szerelőt aki még az életben ki is jön a helyszínre.

    [ Szerkesztve ]

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák