Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donmackó

    őstag

    válasz Ribi #45724 üzenetére

    Na erre gondoltam én is csak nem tudtam hogy fogalmazzak (nem vagyok elektrós szaki). Egyébbként meg biztos hogy van valami szerepe, mert ha megnézed, gpu kivezetései (ahol össze van forrasztva a nyákkal, az egy vezető rétegen (nem tudom hogy hívják) van. Ha előveszel egy alaplapot, azon a csavar helyekből legalább egy (amit én néztem, azon az alsó + felső szélsők) szintén valahonnan ki van vezetve. Tehát a házon keresztűl össze van kötve. De ez csak az én megfigyelésem. Majd a szakik megmondják.

    Release the cable hounds!

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Ribi #45724 üzenetére

    Föld és 0 (gépben a fekete kábelek) nem ugyanaz.
    Doboznak csak árnyékolás és érintésvédelmi szerepe van.

    Épp ezért van leföldelve a fémház, a fekete vezetékekkel együtt, az érintésvédelem miatt. A tápegységbe érkező hálózati védőföld direktben a fémházra megy. Meg lehet nézni, multiméterrel ki lehet mérni.

    Ennek oka, hogy a PC-tápok nem biztonsági trafóval készülnek, vagyis a primer és szekunder nem egymás mellett, biztonsági szigeteléssel elválasztva (szekcionálva) helyezkedik el, hanem a primerre rátekerik a szekundert. A standby trafó is ilyen.

    Természetesen azt is szigetelés választja el, de az már kevésbé biztonságosnak minősül, ezért ilyen készüléket csak védőföldes dugóval szabad forgalmazni, a hazai szabványok szerint is.

    Ez a válasz arra is, hogy miért vannak TV-k földeléses dugóval, míg mások pedig csak lapos villásdugóval. Utóbbiak a kettős szigetelésű készülékek, azokban szekcionált trafó van. Vagy trafók, amennyiben külön van standby trafó stb.

    Vagy vehetünk példának egy laptoptápot is: általában nem biztonsági trafó, zsúfolt kialakítás, a hűtőlemeznél zárlat is keletkezhet a hálózathoz --> megoldás a védőföld, ami direkt összeköttetésben van a kimeneti GND-vel / negatívval. Ezt is kimérheti bárki.

    A fémdoboz csökkenti a zavarkisugárzást, ez egyértelműen érzékelhető egy AM-rádió segítségével is, hogy a ház nélkül összerakott cucc intenzíven zavarja a rádióvételt.

    Továbbá a fémdoboz hozzájárul a hőleadáshoz is, hiába írta itt valaki ennek ellenkezőjét, egy egészen téves és kifacsart logika mentén.

    Nincs jelentősége ugyanakkor a fémháznak táplálás szempontjából a GND hálózat kialakításában, amit a fekete vezetékek eleve biztosítanak, a gép tökéletesen tud működni egy asztalon is. Vagy a spájzban, a befőttes polcon is, mint nálam például.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák