Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZetorGumi

    addikt

    válasz raus #19619 üzenetére

    Nah erre kíváncsi vagyok. :D

    New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

  • osonte

    senior tag

    válasz raus #19619 üzenetére

    Várjuk a képeket!

    Remélem sikerül a dolog és megszűnik a rezonancia a házon.

    Xiaomi 14

  • raus

    aktív tag

    válasz raus #19619 üzenetére

    Gondoltam teszek be pár képet a vinyó rezonancia irtására tett próbálkozásaimról. 5. vinyónak betettem az említett Samu HD154UI 1.5 TB-os 5400-est.
    Először is kipárnáztam az említett memóriahabbal minden egyes vinyót a maga sínjében.

    Majd magát a vinyókeretet kiszedtem és alul-fölül csillapítva szereltem vissza ugyanezzel az anyaggal és csak lazán csavaroztam vissza.

    Aztán a kábelezést kicsit átnéztem és lazábban rögzítettem.

    Majd a hangkártya 5.25-ös előlapját közvetlenül a vinyókeret feletti helyre rögzítettem, ezzel is merevebb lett ez a rész.

    Aztán minden ventilátort a házban csillapítva szereltem be tehát lágy és rugalmas anyagot tettem a csavarhelyek alá és lazán rögzítettem csak oda őket hogy ne lötyögjenek.

    Majd a VGÁ-t "felkötöttem" a ház tetejéhez kötegelőkkel, a legszélső hőcső mentén, hogy ne lógjon olyan csúnyán. Biztos ti is észrevettétek hogy a mai kártya-szörnyek olyan csúnyán "lógnak", túl sok terhelés jut a PCI_E foglalatra. Így merevebb lett, hallani is a hangján hogy nem rezonál és jobb ránézni :) Azért vigyáztam hogy ne feszítsem, csak szép egyenesre a nyáklapot és a hátlapot mert nagyon görbe volt előtte.(A vezeték ami a kártya hátlapjához megy azzal mérem a VRM hőmérsékletét manuálisan)

    Most így néz ki a motyó.

    Valamint ahogy visszaszereltem a ház oldallapjait, a jobb oldali teli oldallap alá az alaplap és a vinyókeret mögé tettem gumiszivacsokat-(narancssárga habosított természetes gumi szivacsok amivel a csempéket lehet mosni burkolás után, több méretben kaphatók a barkácsárúházakban, kiváló anyag!)-amik rugalmasan lefojtják a testhangokat. Mert leginkább a teli oldallap felől hallottam a rezonanciákat hisz az egy teljes lemezfelület ami főleg a közepén nem valami merev.

    Végül konklúzióként elmondhatom hogy határozott a javulás, az idegesítő monoton rezgés elmúlt. Nem lett halkabb a gép mert az 5db vinyónak van üzemi zaja. A ventik szélzaja is megmaradt de határozottan kellemes tónusú a gép összhangja. Lehet létezni mellette egész nap.

    :R

Új hozzászólás Aktív témák