Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macko20

    őstag

    válasz proci985 #19106 üzenetére

    Az Én elméletem szerint a cső alján a folyadék kicsapódva üldögélt ,és csak a cső fala vitt némi hőt el ,ezért nem működött ,ugyan volt hőmérséklet különbség a cső két vége között de a folyadék felforrás --párolgás--kicsapódás folyamat nem indult be.

    Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz proci985 #19106 üzenetére

    :R

    a léghajósnál felment asszem 73-ra. ott magasabb a gpu usage.
    de az alapból a gépben lévő 480, zalman + 2db 400-as ventivel ugyanezt hozza, szinte grammra...

    tömeg: cpu hűtő kb. jó 7 kiló.
    ez 10+ 8(2-14-16?)
    a többi a hátz és a sallang.
    így kb. kijön az össz 35. én az első tervezeseknél pár hónapja jóval több szükséges beépítendő aluval számolam. a felfűtési tömeg fontos. de csak egy bizonyos határig. a csövek száma, elhelyezkedése sokkal lényegesebb.
    logika. van, hogy a gyári cpu hűtő 1 kiló. a gpu hűtő könnyebb. az előző a 100w-tal szenved, utóbbi a 250-et lehűti.

    visszahűlés.
    ezt a 7 kilós cpu hűtőnél már megtanultam, ha load befűtöm 70 fölé, akkor idle 1 óra múlva is 50 fölött lesz. viszont ha idle 40 körül van, pár perc fulload után az idle megint csak 40 lesz, mert nem volt idő átfűteni.
    komoly hőtehetetlenség van a maga előnyeivel, hátrányaival.
    hőtárolós kályha.

    (#19107) macko20
    nagyon imádjátok ti ezt a paint-es dolgot. :D
    de köszi a többiek felhiomályosítását, tökéletes a rajz.
    és fontos ezzel kapcsolatban. amikor a vízbelógatás alatt ment 1-2 percig, kuszott fel a hőfok egyesével 80 felé, akkor néha megfogtama cső szabad, középső szakaszát. eleine felül volt meleg, majd egyre jobban, és lefelés is. tehát a cső melegedett átt csak. pont, ahogy mondod. csa ez most ugrott be...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák