Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • EG0

    aktív tag

    Sziasztok!

    Sikerült pár taggal összezörrennem Piacon, hogy mi a reális ár használt notikért. Az alapvető probléma szerintem az, hogy amit 1-2 éve megvett valaki sokszázezer forintért, az most nemcsak hogy annak töredékét éri (ebben nincs vita, felénél drágábban senki nem próbálkozik), de arányosan kevesebbnek kell lenni az új noti áraknál is. Ehhez képest mintha mesterségesen igyekeznének magasan tartani az árakat sokan. Minden más HW esetén természetes, hogy a kínált árak közelében sincsenek a nagyker nettó árnak, pl. az én bontatlan 1GB-os 22e-es (bruttó) pendrive-omért 12e-et ajánlottak maximum. (A többiek annyit se.)
    Jelenleg egy Celeron-M-es gép nettó ára 120e, ami bruttó 150e. (Aki nem tud nagykerben vásárolni, az vegye meg Piacon, többen adják nagyker áron notikat, vagy várjon 1-2 hónapot, és ugyanott lesz az ár.) Nettó 150e-ért MÁR lehet kapni Centrino Pentium-M -es gépeket.

    Nézőpontok
    A többiek nézőpontjának egy-egy eleme, de majd kifejtik:
    - Én x-ért vettem a sajátom, tehát ez is ér x-et (mert ha nem, akkor én vagyok hülye)
    - Én is el akarom adni a sajátom, nehogy már ennyit érjen
    - Jó márka egykori csúcsmodellje kultikus.. árú (ez mobiltelefonoknál szintén létező jelenség)

    Az én nézőpontom:
    - egy noti egy olyan hw egység, ami sokkal hajlamosabb tönkremenni, mint pl. egy asztali processzor vagy ram, a javítása ált. több tízezrekbe kerül. Tehát ennyit ér az 1-2 év garancia, meg csomó idegességtől ment meg, aminek imho ára van. Egyébként a gari kiterjesztés sem véletlenül legalább 30e pénz.
    - egy 2-3 éves gép legjobb felszereltség mellett sem éri el egy új Celeron-M -es vagy mobil Sempronos gép teljesítményét, sem proci, sem ram, hdd, akku tekintetében.

    Így én jelenleg 100e -ben húzok meg egy olyan lélektani határt, aminél feljebb nem megyek használt noti tekintetében.
    Pár hónap múlva vszínű kapok céges notit, így most inkább olcsón akarok áthidaló megoldást. Ha nem így lenne, már rég vettem volna boltban hosszútávra

    Értéknövelő tényezők az én szememben:
    - hibátlan működés (nem fagy, nem indul újra, LCD foltmentes) és jó akku (gyakorlatilag pár hónapos új, régebbi úgyis gáz lesz)
    - szép állapot: nem nagyon karcos, nem zörög, nem lötyög, főleg nem törött
    - magyar billentyűzet, nem ragasztgatott (csere drága lenne)
    - nem asztali, nem Celeron proci (ezt használt gépnél már ált. nem érdemes bántani)
    - sok RAM: 256 MB a minimum, 512 ideális, annál több használt gépnél ált. felesleges, nem szűk keresztmetszet a ram

    Amik NEM annyira:
    - nagy márka: ugyanott készül mind, a szerviztámogatás nem garis gépnél nem érdekes, a gyengék típushibái (hdd-akku-alaplap stb. halál) már általában kijöttek és cserélve lettek.
    - nagy hdd: tárolni mind kicsi, op. rendszer és programoknak 15-20 GB felett mind elég.
    - opt.meghajtó: Úgyis külső dvd írót használok. Akinek nincs, annak persze nagyobb előny lehet. Cipelni se szeretnék beépítve feles dolgokat.
    - jó vga: régi ATi és Nvidia kártyák már éppúgy alkalmatlanok új játékra, mint egy integrált. Munkára mindkettő jó, játszani meg asztali gépen nagy LCD előtt Geforce6600-assal úgyis sokkal jobb. (Használtan nem tipikusak a 9700/x700/6600 gépek jelenleg.)

    Hol vegyünk laptopot:
    - 150e felett tuti csak újat vennék garival boltban (munkára, nem játékra)
    - Használt boltok drágák, a Németországban leselejtezett notikat passzolják itt el (megjegyzem, ez PC-k és monitorok terén már kifújt biznisz)
    - Aukciós portálok: kevés hirdetés, irreális minimál ár, amiket rendre nem érnek el
    - Apróhirdető portálok: bizalmatlan vagyok, hibás cuccokat mindenki itt akar elpasszolni
    - PH! :) : Sokkal jobban megbízom itteni tagokban, kevésbé hazudják el a hibákat (csak jó tapasztalatom van). Az árképzésben mindig más hirdetések magas árait veszik alapul, sokan tüzelik is őket erre, aztán meg rendre nem tudják eladni a cuccost. (Páran nem is akarják, inkább megtartják végül.) Sokkal kevésbé pörög és kevésbé összehasonlítható a piac, mint pl. egy 512MB DDR400 -as RAM esetén.

    Készítettem magamnak egy táblázatot, hogy egy használt notinál mi mennyi ér szerintem, és ez alapján kalkulálok árat. Ez nem publikus tábla, mert abból flame lenne, alapvetően a fentieket veszi figyelembe. De szolgálhatna ez a topic akár ''névtelen'' beárazási kérésekre is a Piactól függetlenül, itt talán nem esünk egymás torkának egy-egy konkrét portékán.

    Kapcsolódó téma:
    Használt notebook vásárlás - Mire figyeljünk? (peterkeT) Bővebben: link
    Üdv,
    EG0

    A topicban mellőzük a bárminemű alkatrész adását - vételét. Amennyiben ilyent látunk azonnal törlésre kerül a hozzászólás! Loretto

    [Szerkesztve]

  • EG0

    aktív tag

    válasz WN31RD #2 üzenetére

    Minőségi kategorizálás alátámasztására tudsz mondani konkrét szervizstatisztikákat is? Nem kötözködés, kérdés. Érdekelne, valójában mennyivel megbízhatóbb egy x pénzbe kerül notinál egy 2x-es.
    Használt IBM-ek nekem is szimpik, csak az áruk nem. Én tartom, hogy közel azonos áron inkább új, de kevésbé márkás. Ez amíg nem látok statikat a garancidőn túli (!) meghibásodási arányokról, addig ízlés kérdése, utána már józan ész is.

    Aki 400e-ért vesz laptopot, az vagy munkára veszi, vagy nem komplett imho. Aki munkára veszi, az számlásan fogja, mert elszámolja. Aki meg 400e-ért vesz egy már nem garis notit, az ... :F
    Konkrétan egyébként mire kell jelenleg 400e forintnál drágább noti? Elképzelni nem tudom.

  • EG0

    aktív tag

    válasz parandroid #5 üzenetére

    peterkeT: alapvetően nem neked szól :D Te kultúráltan vitatkozol, és ez nem mindekire mondható el.

    Alapvetően nincs köztünk nagy véleménykülönbség, így csak apróságokra reagálok:

    Ne a ph!-s kemény magból indulj ki, akik naprakészek ár- és hardverkérdésekben is!
    Néha nem úgy tűnik. Egyébként sok újonc árul mostanában bolhán.

    Egy vidéken élő, a számítástechnikában nem jártas valakinek
    Ha egy ilyen rámigér árban, akkor az övé lesz, ez evidens. De ahogy mondtad, a ''keménymag'' nem köt olyan üzletet, aminél lényegesen kedvezőbb is van (akár új is).

    Volt PH!-teszt az integrált vga-król, katasztrófa...
    De kevesebbet fogyasztanak, és játékon kívül másra nem katasztrófa..

    Ha nem akarja adni valaki annyiért, amennyiért kereslet van rá, akkor inkább tartsa meg
    Akkor az annyira nem is akarta eladni. :DDD De nem ez a probléma. A probléma az, hogy valaki (pl. én) beír egy ajánlatot, és más NEM azt mondja, hogy ''szenya vagy, én y ezerrel többet adok érte'', hanem hogy ''extra szenya vagy, 3y ezerrel több alatt el na adja a tulaj!'' . Érted a különbséget.

    [Szerkesztve]

  • EG0

    aktív tag

    Hali!
    Na akkor szép sorjában. 120 nettóért nagykerben kapsz notit (pl. CHS-ben ACER, Ramiris picit drágább), innentől kezdve a kereskedőn múlik, mennyit tesz rá. 125-130k körül indulnak Albacomp-ok (pl. Mycom), Fujitsu-Siemens-ek.

    Én egyébként meguntam az irreális használt árakat, úgyhogy vettem újonan egy ilyen gépet:
    IBM r50e, 15'', 4400mAh, Pentium-M 1500, 512MB, 40GB, combo, wlan, WinXP Prof.
    A bruttó ára 220e alatt volt. (Akárhogy is számolom, de egy Celeron-M-es géphez képest +jobb proci, +jobb akku, +256MB, +wlan, +legális Xp prof., +IBM név: sokkal jobb vétel)

    u.i.: Akkuidőt kell mondanom ilyen akksival P-m procival? :C

    [Szerkesztve]

  • EG0

    aktív tag

    válasz Sipi- #44 üzenetére

    Én is 120-130-ért néztem, de aztán rájöttem, hogyha összeadom, mennyivel több pl. az IBM, akkor az tulképp ''olcsóbb''.
    Nekem dvd író nem kellett, mert van külső.
    Asztali procis gépet ma már újonnan nem vennék (akkor inkább celeron-m). Ha nem dolgozol útközben, akkor akár mobil sempronban is gondolkozhatsz, ha sokat dolgozol, akkor csak centrino pentium-m.

    A 2010-es máshol olcsóbb. Ha wlan a gond, akkor picimacis karim van eladó 3k-ért :)

    A táblázat jó ötlet, én a használtakra csináltam, csak senki nem annyiért akarta adni, mint amik ott kijöttek nekem ;-)

  • EG0

    aktív tag

    ÚJONCOK: Ez itt NEM az apróhirdető rész!

    Egyébként lehet, hogy a fenti IBM noti 165e, viszont 220e-ért enyém rendes garis (tudod mennyi bármint IBM-en zsebből cserélni??), nem Celeron, hanem rendes Pentium-M, nem 30 hanem 40GB, nem 256 hanem 512MB, nem XP Home, hanem XP Prof... ezeket add össze, és csodálkozz.

    Egyébként hogy lehet egy új noti gari nélküli? Származása?:F

Aktív témák