Hirdetés

Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EG0 #1 üzenetére

    Jó téma, és alapvetően nekem szól.

    WN31RD: Nem lehetne, az itt található OFF hozzászólásokat ide átkopizni? Bővebben: link Nem kellene elölről kezdeni mindent, és azt a topikot is ki lehetne legalább pucolni.

    Amúgy néhány dologra reagálnék:

    ''Az alapvető probléma szerintem az, hogy amit 1-2 éve megvett valaki sokszázezer forintért, az most nemcsak hogy annak töredékét éri.''

    Ez nem is vita tárgya - az elmúlt egy évben (notebook és TFT fronton főleg) iszonyatos áresés történt, ma töredékéért lehet kapni egy akár új notebookot, mint akár fél évvel ezelőtt.

    ''Jelenleg egy Celeron-M-es gép nettó ára 120e, ami bruttó 150e. (Aki nem tud nagykerben vásárolni, az vegye meg Piacon, többen adják nagyker áron notikat, vagy várjon 1-2 hónapot, és ugyanott lesz az ár.) Nettó 150e-ért MÁR lehet kapni Centrino Pentium-M -es gépeket.''

    Továbbra is nettó (nagyker) árakról beszélsz. Egy vidéken élő, a számítástechnikában nem jártas valakinek esélye sincs ezeken az árakon vásárolni - persze, megtehetné, de nagyon nem is akar, nem is tud belemenni a dologba, neki az egyetlen kapcsolata az informatikával a helyi számtechbolt eladója. Ne a ph!-s kemény magból indulj ki, akik naprakészek ár- és hardverkérdésekben is!

    ''Én x-ért vettem a sajátom, tehát ez is ér x-et (mert ha nem, akkor én vagyok hülye).''

    Mint említettem, én x-ért vettem a sajátomat - most x-y összeget adnék csak érte, eltelt közben fél év - és ez a fél év különösen viharos volt a notebbok-árak tekintetében. Az az összeg, amiért én azt a notit megvettem, teljesen reális volt érte. Sőt, szerintem kimonodttan jó áron jutottam hozzá.

    ''Én is el akarom adni a sajátom, nehogy már ennyit érjen.''

    Ezzel a problémával mindenkinek magánakl kell megbírkóznia - én egyébként nem akarom most eladni egyik gépünket sem. :D

    ''Jó márka egykori csúcsmodellje kultikus... árú (ez mobiltelefonoknál szintén létező jelenség).''

    Ahogy WN31RD is alátámasztotta, van olyan, akinek ez többet lr a tényleges hardverelemeknél. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neki mi számít fontosabbnak, és mire mennyit szán.

    ''Egy 2-3 éves gép legjobb felszereltség mellett sem éri el egy új Celeron-M -es vagy mobil Sempronos gép teljesítményét, sem proci, sem ram, hdd, akku tekintetében.''

    Azért egy p3 1100-1200 MHz-es gép simán elég még mindenre, ha valakinek nincsenek extra igényei... És nem kevéssel olcsóbb.

    ''Így én jelenleg 100e -ben húzok meg egy olyan lélektani határt, aminél feljebb nem megyek használt noti tekintetében.''

    Te ennyit szánsz rá.Nincs ezzel semmi gond. mint említettem, lehet is ennyiért használt (jó és márkás) notit kapni: Bővebben: link.

    ''Vga: régi ATi és Nvidia kártyák már éppúgy alkalmatlanok új játékra, mint egy integrált. Munkára mindkettő jó, játszani meg asztali gépen nagy LCD előtt Geforce6600-assal úgyis sokkal jobb. (Használtan nem tipikusak a 9700/x700/6600 gépek jelenleg.)''

    Nekem nincs asztali gépem, tehát szempont volt a vga is. A mostani r9600 nekem tökéletesen megfelel. Kompromisszumokat pedig még az fx5900xt esetében is kénytelen voltam kötni, bár kétségkívül kevesebbet. Egy r7000, r9000, r9200, de akár egy mx420 GO vagy egy fx akármilyen NV-csip pedig bármikor lealáz 3d-ben akármilyen Intel Extreme Graphics-ot, vagy Radeon IGP-t. Ha másért nem, a saját dedikált memóriája miatt. Volt PH!-teszt az integrált vga-król, katasztrófa... :(

    ''150e felett tuti csak újat vennék garival boltban (munkára, nem játékra).''

    Márciusban 220-ért vettem a mostani gépemet - lásd adatok. Eltelt közben 3 hónap, elég sok minden változott, de nem bántam meg. Az, hogy az új ára menni, le sem merem írni, kevesebb, mint feléért vettem. Mint kiderült az integrált wlan hiánya Business-Class HP gépeknél fájdalmas pont, ez volt az egyetlen tévedésem... Ennyiért ilyen gépet újan esélyem sem lett volna szerezni, akármilyen nagykerbe vagyok bejáratos, és ha dupla áfát igénylek is vissza. Cserébe lejárt már a remarketedként hozzá adott egy év gari, bár a HP nemzetközi honlapja szerint 2006-ig még szervizelik a világon bárhol. Bár őszintén remélem, nem lesz rá szükség...

    ''PH!: Sokkal jobban megbízom itteni tagokban, kevésbé hazudják el a hibákat (csak jó tapasztalatom van). Az árképzésben mindig más hirdetések magas árait veszik alapul, sokan tüzelik is őket erre, aztán meg rendre nem tudják eladni a cuccost. (Páran nem is akarják, inkább megtartják végül.) Sokkal kevésbé pörög és kevésbé összehasonlítható a piac, mint pl. egy 512MB DDR400 -as RAM esetén.''

    Ha nem akarja adni valaki annyiért, amennyiért kereslet van rá, akkor inkább tartsa meg - így van ez rendjén. Nekem is ezért van még meg a Nokia 3650-esem. Túlságosan jó kis telefon ez ahhoz, hogy 20k-rt eladjam 10 hónaposan, garival... Inkább megtartom mókából. :D

    ''Készítettem magamnak egy táblázatot, hogy egy használt notinál mi mennyi ér szerintem, és ez alapján kalkulálok árat.''

    Szívesen látjuk. :C

    p

    [Szerkesztve]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Aktív témák