Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz SunMount3r #17 üzenetére

    Nem tudom, soha nem voltam gépíró, a szakdolgozatomat pedig gumiharangos billentyűzeten gépeltem és semmi gondom nem volt vele, és gyanítom a legtöbb irodista is gumiharangost használ(ha másért nem, az ára miatt).
    A gumiharangoshoz képest kb. bármelyik mechanikus jelentősen jobb.
    Elméletben valóban a kék switchek a legjobbak, mert azokat a legnehezebb bottom-outolni(nagyobb erő kell hozzá, mint a barnák esetében) és taktilisak tehát van egy érezhető "röccenés" az érzékelési ponton, és aki annál meg tud állni, annak nem kell számolnia a bottom-outtal járó rezgésekkel amik elvileg nem épp barátai az ízületeknek.

    Tehát ha tudsz, vagy meg akarsz tanulni nagyon sekély leütésekkel gépelni, a kék a nyerő(különösen, ha hallássérült vagy, süketekkel körülvéve ;) ).
    De ez is olyan mint a csillió hertzes mintavételezésű gamer egér: az átlagember nem fog érdemi előnyöket realizálni, mert ahhoz hogy azok előjöjjenek, sokat kell gépelni illetve megfelelően, bottom-out nélkül.

    Én magam sokkal inkább kezdek az ezüst switchek(halk, lineáris, rövid úton jár, majdnem LP) felé hajlani, esetleg némi extra bottom-out csillapítással(gumigyűrű, filc, stb), de én relatíve nagy erővel szoktam gépelni, viszont nem túl sokat, lévén se fejlesztő se titkárnő, se regényíró nem vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • tatu9

    tag

    válasz SunMount3r #17 üzenetére

    Gyakorlatilag bármilyen clicky, vagy taktilis switch megfelelő lehet. A brutál csattogóstól kezdve a silent tactile kapcsolóig bármilyen igényt le tud fedni a kínálat. Ha sokat gépelnél, akkor valami könnyebb kapcsolót ajánlanék. Én nagyon szeretem a heavy tactile kapcsolókat, de hosszú távon nekem fárasztó a használata. Egyéni igények kérdése ez.

    “TRUST. PRAY. OBEY”

Új hozzászólás Aktív témák