Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Citroware #4929 üzenetére

    Pedig ez az alapja az egésznek....

    Hiába mondjuk, hogy "mindkét sportban ütnek" nagyon komoly különbségek vannak. Mayweather 20 éve profi boxoló, McGregor talán fél éve készül speciálisan erre és egyetlen éles meccs nélkül lép ringbe. Alap helyzetben egy profi bunyós sokkal jobban belövi az ütőtávot, nincsenek csapkodó beugrások és a védekezés is sokkal komolyabb, zártabb. Nehezebbek a kesztyűk ez több szempontból sem jó McGregornak. Jóval súlyosabbak így az ütések és erőnlétileg is számít ez hosszútávon.
    Ja erőnlét.... itt látom a legnagyobb gondokat. Ha visszaemlékszel a Diaz elleni két meccsére akkor láthattad, hogy két meneten keresztül oktatott, de utána egyszerűen elfogyott a szufla. Mit fog csinálni Mayweather ellen pl. a 7. menetben (kis túlzással az öreg addigra melegedik be)? Nyilván javítanak amennyit tudnak de csodák nincsenek.......
    Mayweather a valaha élt egyik legjobb védekező bunyós, szerintem nem fog kapkodni. Gyors és borzasztó nagy ütőkkel játszott már, (pl. Maidana) nehéz elképzelnem, hogy McGregor elkapja. Ha nem tudja Conor lezárni az első három menetben akkor utána nálam rohamosan fogynak az esélyei.

    Erről nincsenek infóim de Conornak még probléma lesz (és megosztja a figyelmét is valamennyire, hogy évtizedes beidegződéseket kell elfojtania, könyök, rúgás pl.) ha ezekből egyet bevisz már le is van léptetve.....

    Két dolog van, mennyit tudnak javítani Conor állóképességén illetve mennyit kopott Floyd. Nálam alapból legalább 70-30 az esély az amerikaira ha McGregor legyőzi akkor a század legnagyobb harcosa!

    [ Szerkesztve ]

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Citroware #4929 üzenetére

    Nem az ilyen alap tényezőkre gondoltam, hogy ez a saját sportága

    Nyilván ez így önmagában semmit nem mond, de erre vezethető vissza.
    Az állóképességhez: relatív, de pl. McGregornál is azért az utolsó menetekre leeresztett a kondi (jó, nyílván volt is hajtás és munka a menetekben). Egy MMA címmeccs 5x5 perc. A box 12X3 perc lesz. Szóval igazából a box meccsek összesen hosszabbak, bár a felosztás ás szünetek miatt nehéz összehasonlítani.
    Szerintem nem lesz akkora gondja Mayweathernek sem, 2 éve még küzdött, de ennek ellenére nem hagyta abba a sportot.
    Állóképesség szempontból a boxolók sem hiszem, h gyengék lennének box szabályrendszerben (nyilván láb-egyéb rugássokkal jelentősen hamarabb lemennének). De mindemellett Mayweather pont a védekezőképességéról híres, azaz pont, h nagyon tehetségesen tudja tartani a távolságot és elkerülni az ütéseket.

    Pontosan az ütés elkerülés vetithet előre egy előnyt. A távolság teljesen más boxban. Ezt érezni-megtanulni nem fog menni csak úgy. Legalább is nem olyan szinten.
    Bármilyen készülést is nézünk, azért egy 1 éves készüléssel nem lehet ~25 év tapasztalatát behozni. Persze nyílván Connor sem nulláról indul, de pont a finom dolgokat nem oylan egyszerű megtanulni. El lehet szóban mondani sok mindent, de az attól nem fog belédivódni.

    Pont a 2 sport különségéből fakad a védekező és támadás közbeni felvett poziciók is, amelyek szintén okozhatnak meglepetéseket. Itt szerintem May-nek lehet előnye.
    Páran viszont épp a klincs poziciót emlegetik, ahol Connor esetleg okozhat meglepetést, szabályos, vagy kevésbé szabályos technikákkal. (bár ezeket feltehetőleg a bíró úgyis rövdre zárja és leállítja)

    Én azért jóval nagyobb esélyt látok Mayweathernél, kétlem, h ne bírná mind kondiban, mind erőben-technikában a küzdelmet. Bár jelentős esélyt látok arra is, h szépen végig megy a bunyó és fölényes pontozással nyer csak.
    Ennek ellenére sokan emlegetik McGregort, h nagy ütőereje van és potenciálisan benne lehet egy "luckyshot", ami kifekteteti az ellenfelet.
    De összességében nem látom előre azt, h annyira dominálna, h azt győzelemre vigye.

    Utóiratként leszögezném nem vagyok nagy szakértő. :N

    - http://pazsitz.hu -

Új hozzászólás Aktív témák