Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuctuc

    aktív tag

    Van egy notis problémám, amivel nem jutok dűlőre. Toshiba noti, conexant hd audio chippel. Feltettem rá a Win7-et a héten, minden pöpecül ment, kép, hang, minden. Nincs rajta HMDI kimenet, viszont az eszközkezelőben viszont ott világított a hdmi audio, mint ismeretlen eszköz, gondoltam kap egy ATi-s drivert, hogy eltűnjön, mi baja lehet. Hát lett.

    A win7 nem indult el, kékhalál 0x00000124 kóddal (többféle hardware és software probléma okozhatja). Csökkentett módban elindult, de nem engedte leszedni az ATi Catalyst Install manager a drivereket. Gondoltam semmi gond, úgysincs még konfigurálva a rendszer, felrakom újra a windowst. Win 7 install kékhalál, Toshiba-s Recovery Vista install kékhalál fogadott telepítés közben.

    Egyedüli, ami felmegy, az az XP SP3, ami már önmagában nem egy normális dolog, azonban az ATi HD 3100 vga drivert itt is csak ráerőltetni tudtam (eszközkezelő-frissítés-magam választom ki-saját lemez), ATi installal nem ment. Ami nagyobb probléma: nincs hang.

    A Conexant-os audio nem szerepel az ismeretlen eszközök közt, a hdmi audio szerepel, feltettem a vga-hoz hasonló módszerrel az ATi hdmi audio drivert, kékhalál, újraindítva több eszköznél (pl DVD-RW) felkijáltójel az eszközöknél, összeszarta magát tőle a Win. Conexant-os audio driverrel szintén hibát jelez, mondjuk kékhalál nincs, az igaz.

    Gondolom a Win7 és a Vista Install is azért kékhalálozik, mert telepítés közben jelentkezik a hang-probléma, aztán pukk. Amit próbáltam: bios csere (2.60 helyett 2.50), mélyformat a hard drive-nak (mielőtt leesett volna, hogy a hangtól van). Elvileg a gép többi része (cpu,ram) rendben van.

    [ Szerkesztve ]

    20 éve a PH-n

  • tuctuc

    aktív tag

    válasz PuMbA #2251 üzenetére

    "Win 7 install kékhalál, Toshiba-s Recovery Vista install kékhalál fogadott telepítés közben."
    Pont az a baj, hogy amikor a Win7 fel akarja tenni a hangkártya drivert telepítés közben, ugyanúgy kékhalálozik, mint amikor én akarom XP alatt manuálisan. Ha ilyen egyszerű lenne a probléma, nem írnék ide.

    20 éve a PH-n

  • tuctuc

    aktív tag

    válasz PuMbA #2257 üzenetére

    Igen. Felraktam a hetest, feltettem a hdmi drivert, és azóta kékhalálozik, csak XP megy fel rá, mert az nem ismeri fel az audiot, így nem tesz fel hozzá drivert a telepítéskor, így nem kékhalálozik el. Részemről le is tojom már a hdmi audiot, csak kerülne elő a rendes conexant audio, hogy legyen a gépnek hangja. De nem találja meg az eszközt az XP.

    20 éve a PH-n

Új hozzászólás Aktív témák