Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz almi #7541 üzenetére

    a rackforest vps-eiről miért nem a rackforestet kérdezed meg?

    szerintem ritka rossz ötlet irodai hálózatot vps-be tenni, de te tudod. a rakcforestnél a legkisebb windowsos vps 2900 forint, 1TB havi adatforgalommal (ami vagy megvan, vagy nincs, nekem más hosting szolgáltatókkal rossz tapasztalatom van). 5 vps-re ez havi 15 rugó, plusz kell hozzá rendes internet, stb. és akkor függni fogsz mindenkitől, aki csak az utadba áll, a rendelkezésre állás gagyi lesz.

    szemben azzal, ha veszel egy rendesebb szerver vasat, és akkor internetből is elég a kisebb.

    a másik meg, hogy teljesen felesleges kisirodának külön szerverre rakni minden szolgáltatást.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz almi #7543 üzenetére

    számomra kérdés, hogy vps-be hogy raksz dhcp szervert (szerintem normálisan sehogy).
    a weblap szolgáltatást és esetleg a levelezést ki lehet adni erre szakosodott szolgáltatóknak.
    a fájlszervernél szerintem fontos, hogy minél nagyobb legyen az elérési sebessége, meg az is, hogy ne rongyos 30 gigás diszkterület legyen benne, mert 30 giga már ramnak is kevés.

    dc-nek meg dns szervernek tökteljesen felesleges külön gép/vps. ha spórolni kell, akkor ezeket pont nem tenném külön szerverre.

    ha rendesen megtervezed az architektúrát, akkor a vps szerver is rögtön feleslegessé válik.

    ha ennyire nincs pénz, akkor lizingelni kell vasat, vagy keríteni egy használt gépet indulásnak. használt ibm szervert már annyiért is lehet venni, mint amennyibe az általad felvázolt megoldás első havi díja.

    a magam részéről továbbra sem értem, hogyha a spórolás is cél, akkor az általad felvázolt feladatot miért ilyen drágán akarod megoldani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • VeryByte

    őstag

    válasz almi #7543 üzenetére

    Hány személyről/kliensről lenne szó?

    Én helyben oldanám meg a dolgot, kivéve az Apache-t, amit valami hosting-ba tennék, mail-nek meg Office365.

    "What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

  • theuprising

    tag

    válasz almi #7549 üzenetére

    Akkor már inkább vedd meg részletre a szervergépet/gépeket, fizeted a havi költségét mintha csak VPS-eid lennének, de a tiéd, úgy csűröd-csavarod ahogy tetszik, bárhova viheted, bármit csinálhatsz vele, és végül idővel a sajátjaid lesznek.

    Az meg hogy amerikai szerverre nem teszünk üzleti levelezést csak upolni tudom, sőt megfejelném annyival, hogy semmit ne tegyünk amcsi szerverre ami üzleti, még egy képet sem a cégünk logojáról.
    Fun story: ügyfél felrakta teszt jelleggel a cége logoját 21 féle verzióban megvízjelezve egyedien, mindenféle kiterjesztéssel, felbontással üzleti felhőbe, pár nappal később google képkereső megtalálta valami istentudja milyen domain-en...

  • llacee

    őstag

    válasz almi #7541 üzenetére

    Legalabb a DCnek minimum erdemes lenne lokalisan elhelyezkedni szerintem.

  • Dezsike

    tag

    válasz almi #7549 üzenetére

    Valóban minden tekintetben jobb a saját vas. Nálunk a cégnél (12 fő) egy kb 6 éves selejtezett, de jól működő, hőskorában gamer PC lett bedobva szervernet. Csupán két hálózati adapter és három egyforma merevlemez lett beledobva, a videokártyát pedig eltávolítottuk. Két különböző internetszolgáltatótól megy bele net, meg egy belső hálózat van (az alaplapi adaptert is felhasználva). Ezen fut a DNS (rá van irányítva a domain - a két különböző neten át két külön szervernek látja, így van elhitetve, hogy két DNS szerverünk van), webszerver, levelezés, internet átjáró (alapból csak az egyik neten át, ha az elmegy átvált a másikra, tehát nincs bonding), VPN, a belső hálózatnak pedig DHCP, fájlszerver és DC. A biztonsági mentés egy fizikailag 20 km-re, a főnök lakásán lévő NAS-ra megy, azért így, hogy katasztrófa esetén (pl. tűz, leomlik az épület, stb.) is megmaradjon. Minden flottul megy, szerintem 15 főnél se lenne gond egy ilyen felállás. 3 éve fut 0-24, kb 2 havonta pár perc megszakítással, egyedül a tápot kellett cserélni eddig egyszer. Személy szerint azt várom, hogy mikor fog elfüstölni az első merevlemez (nem szerverbe valók, amiket folyamatos futásra terveztek), de egyelőre meg se nyikkannak.
    Szóval ha egy ilyen gépet akár használtan meg tudsz fizetni és van két különböző szolgáltatótól párhuzamosan neted (és informatikus alkalmazottad), indulásnak jó lehet. Aztán később, ha igény mutatkozik rá és lesz már rá anyagi keret, beruházhattok egy valódi szervergépre, a régi pedig átépíthető munkaállomásnak.
    Ez már off, de érdekességként leírom, hogy egy napi 80-120 egyedi látogatóval rendelkező honlapot futtattunk régi P3-as gépen, otthoni 120-as nettel (használva is volt, nem csak a szerver volt rádugva). Csúcsidőben felment az oldal betöltési ideje 2-3 másodpercre, ezt leszámítva gond nélkül ment.

Új hozzászólás Aktív témák