Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    Sziasztok!
    Egy gyors kérdésem van.

    Azt szeretném megvalósítani, hogy kizárólag arról az IP címről érkező kérést engedélyezze a routerem, amit port forwarding 'Net source' alatt megadtam. Dd-wrt fw m van.
    Az alábbi ötletem van, nem tudom működni fog e a routertol félek kicsit, hogy DNS címet ha megadom a net source nak, akkor azzal mit fog tudni kezdeni?
    Ugyanis a DNS úgy működik, hogy beirod a keresőmezobe a webcimet és a dns szerver megkeresni a hozzá tartozó IP címet.
    Na most ha én a routerben állítom a fentiek szerint, akkor ott semmilyen lekerdezes nincs. Visszafelé nem fog működni, igaz?

    Bármi workaround arra, hogy be tudjak SSH-zni a legbiztonsagosbb módon és kizárólag csak arról az IP címről engedjen a tuzfal, ami az enyém és mindig frissül automatikusan?

    OpenVPN t próbáltam már, de ott ugye a port forwardingnal a net source ra nem adtam meg semmit. Így nyitott fülekkel várta a hálózatom, hogy feltorjek.
    Szóval ezt a net source dolgot be szeretném állítani, viszont a mobilnetemen mindig változik az IP. Nagyon macerás a routerben beállítani állandóan kézzel külön az új IP címet minden egyes alkalommal.

    Edit:
    Visszafelé sajnos tényleg nem működik. :(
    Beállítottam ennek az oldalnak a webcimet.

    Van esetleg valami egyéb workaround?

    [ Szerkesztve ]

    undefined

Új hozzászólás Aktív témák