Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bogabi

    senior tag

    válasz atike #12615 üzenetére

    Északkelet Magyarország, termelő üzem. Ja, szerver, csak megszokásból rögzítőnek írtam. 2 éve kezdtük a projektet, mert az akkori meglévő analóg rendszer már csereérett lett. Kértünk egy cégtől (IP-Cam) több gyártótól is kamerát (Vivotek, Avigilon meg valami olcsóbb kínai volt még, amit adtak), és egyértelműen képminőségre, kliens kezelhetőségre az Avigilon volt magasan a legjobb. Mondjuk magasan a legdrágább is, de én azon a véleményen vagyok, hogy üzleti felhasználásnál elsődleges a képminőség - legalább is nálunk az volt. Utána jön a többi. Volt korábban pár évig egy 10MP-es magyar gyártmányú IP rendszer is (nem jut eszembe a neve...), de egyrészt a kliens/szerver valami olyan elb***ott bonyolult volt, hogy konkrétan legalább 2 doktori kellett hozzá matek/fizika szakon, plusz a 10 MP ellenére a képminősége az 5 MP-es Avigilonhoz képest felejtős (a felbontásbeli különbség ellenére az Avigilon sokkal részletesebb képet ad). Ez sem volt olcsó, de a kamerák sajnos csak a saját rendszerükkel tudnak együttműködni, még ONVIF profilt sem ismertek, így gyakorlatilag használhatatlanok más rendszerrel.

    A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Új hozzászólás Aktív témák