Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evitiguF

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretnék megszabadulni a karanténidőszak alatt felszedett felesleges zsírpárnáktól, főleg has tájékon. (tudom, ez lesz a legnehezebb, mert célzottan nem lehet ez mívelni, plusz ahová legelőször feljön, az megy le legutoljára.)
    Ennek kivitelezése végett elkezdtem tudatosan táplálkozni, és ezt követni is, Yazio alkalmazással. Viszont ez így nem is olyan egyszerű, mint azt gondolná az ember...
    Elvileg 1858kcal (213SZ/140F/44ZS) lenne a napi ajánlott bevitel, reggeli (64SZ/42F/13ZS), ebéd (85SZ/56F/18ZS) vacsora (53SZ/35F/11ZS) -SZénhidrát/Fehérje/ZSír- eloszlásban.
    Eddig a fehérjét odafigyelve megközelíteni tudom csak, a zsírt viszont könnyedén átlépem...

    Ezért gondoltam, hogy a fehérjebevitelt valamilyen táplálékkiegészítővel toldanám meg, és ehhez kollagént (kollagén peptid por) javasoltak fehérjepor helyett.
    Cél az lenne, hogy a fogyás (szálkásítás) alatt ne izomzatból veszítsek. Ti mit ajánlanátok?

    [link] ez pl leírása alapján adagonként 18g fehérjét adna a napi bevitelhez, ha jól értelmezem.

    [ Szerkesztve ]

  • evitiguF

    senior tag

    válasz BÁ Nutrition #171417 üzenetére

    Kb egy hónapja a Fogyjunk le topikban érdeklődtem, és így jöttem ezután ebbe a topikba, úgymond egy hónapos tapasztalattal. Közben a netet is böngésztem ez ügyben, próbáltam a sok (szak)ajánlás közül a lehető legjobbat kiválasztani.
    F/72kg/172cm/34/office - ülő munka/edzés - inkább csak átmozgatás, ottoni HIIT videó, vagy Fitify app, de van súlyzó (egykezes/kétkezes) és szobabicikli is. Alvás változó - 6-7óra
    Túlzásba nem szeretnék esni, mivel a helyzet sem kritikus, testzsír% - 23,8 és ezt szeretném lejjebb vinni.
    Ahogy olvasgattam, ez ~70% étkezés és 30% edzésen múlik.
    Ergo a mértéktelen "zabálásokat" felcserélem egészségesebb, és követett étkezésekkel, és ezekből is a teljes értékű ételekkel. (teljes kiörlésű szénhidrátforrások, olajos magvak, stb.)
    Ergo ha van egy irány-makroérték, akkor ezekre odafigyelve próbálom meg összeállítani a napi/heti étrendemet. A változatosságot viszont szeretném megtartani, és nem ráállni a rizs+csirke/pulyka.
    Ergo ugyanúgy megeszek mindent, csak előtte mérlegelem, hogy adott ételből jóval kevesebb kerülhet a tányérra, mint egy másikból.

    Ahogy olvastam, így fogyás fázisban fehérjebevitelből 2g/testtömegkilogramm az ajánlott. (72kg->144g)
    Szénhidrátból pedig 3g, és ezt kell lefelé vinni, de 45% alá azért ne essen az összesített makroértékeknél, mert energia azért kell.

    Hogy ezt a fehérjeadagot tartani tudjam, ezért gondoltam valamilyen táplálékkiegészítőre, ami a napi bevitelhez hozzáadna, hogy könnyebben elérjem a célt (144g)
    Itt a fehérjepor helyett kaptam inkább kollagénre ajánlatot, ehhez kérném ki a mellette/ellene véleményt.
    Fehérjepor ellenérv - diszfunkciókat okoz - izomtúlfeszülés és blokkolás (nem az én véleményem, személyi edzőé - én meg nem értek hozzá, ezért kérdezek itt)
    Helyette kollagént javasolt, ami az egészségre is pozitív hatással van.

    A zsírra pedig úgy értettem, hogy nehéz olyan reggeli/ebéd/vacsora találni, ami 42-56-35g fehérjét tartalmaz, de zsírban alatta marad 13-18-11g értékeknek és változatos is.

    Lehet a ketonak utánaolvasok majd...

  • evitiguF

    senior tag

    válasz bigmasterg #171475 üzenetére

    Most vettem, köszönöm, nekem is úgy hozta, ahogy írod, 8db 900Ft +1 ajándék, ingyen szállítás.

  • evitiguF

    senior tag

    Sziasztok,

    Debrecenből van itt tag? privátban lenne hozzá kérdésem/kérésem

  • evitiguF

    senior tag

    Sziasztok,
    arról nem találok sehol infót, hogy [100% Whey Gold Standard - Optimum Nutrition] nők is fogyaszthatják-e?
    Párommal kicsit egészségesebb életmódra váltanánk, és ahol és ahogy lehet, növelnénk a proteinbevitelt. Kiegészítésként erre esne a választás, amennyiben nincs nemre korlátozva a felhasználhatósága.

  • evitiguF

    senior tag

    Nem gondoltam, hogy ebből ilyen bonyolult vita lesz, de akkor kifejtem bővebben.
    Az utóbbi időben jópár kiló felszaladt, persze azt is tudom, miért.
    Reggel sietve épp csak pár falat, délben éttermi kaja, rántott hús és egyebek, este meg mindig van/volt program, így késő este, tv előtt előre elkészített gyorskaják, rántott hús, nuggets, meki, Burger King stb, plusz chips, tortilla, vagy épp fagyi vagy valami édesség.
    Aztán azon felül hogy a ruháim se jönnek rám, az se tetszik, amit a tükörben látok.

    Ezt megunva határoztuk el, hogy utanaolvasa változtatunk a dolgokon, csak pár példa:
    Kolbász, szalonna helyett csirkemellsonka
    Vaj, margarin helyett 0,2%os sajtkrém
    Fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű
    Ételek olaj helyett air fryerben készülnek, és mi csináljuk, nem bolti kész termékek
    Több zöldség, gyümölcs a tálon
    Plusz ki lett számolva az ajánlott napi kaloriabevitel, ez számomra 144g fehérjét jelent. Ennyit csak ételekből nem tudok bevinni.

    Elkezdtem itthon edzeni, mozogni is, azt se szeretném, hogy amit fogyok, az izomból épüljön le.

    Persze minden kritikát, ajánlást, útmutatást szívesen veszek.
    Első körben yazio és fitify programok amiket segítségül használok.
    Nem akarok testépítő lenni, de kb 10kg-t odafigyelve leadni. Utána pedig nem visszaszedni jojo effektussal.

Új hozzászólás Aktív témák