Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz madle #95038 üzenetére

    1,8623472478624 g, ez a tuti recept! ;]

    (#95040) maximilian4
    Erről beszélek:

    Sajnos ilyen a vékony a testalkatom, de legalább szálkás vagyok. :D
    Valamint testsúlyomhoz képest elég jó súlyokkal edzek.

    Te írtad, és igen, ez az általános a vékonyabb alkatú embereknél. A nagyobb darab meg általában letörpézi a kisebbet, az is egy tipikus viselkedés.

    Én ehelyett mást mondok, a tömegedhez képest tök jó a 140-es guggolás, gratula! :)

    Ettől még ugyanúgy igaz az, hogy sokan fikázzák ezt a gyereket a véleményéért, még többen az izomtömegéért, teszik ezt úgy, hogy közben nem izmosabbak nála, de az az elsődleges érv, hogy "meg is látszik a hozzáállása a fizikumán". Akkor kérdem én, hogy aki épp most hányta szét a terem budiját a szar edzés előttitől szuperkemény edzéstől, annak nem kéne izmosabbnak lennie?

    De mindegy, én a részemről lezártnak tekintem ezt a gyereket, meguntam a róla való beszélgetést. Neki ez a véleménye, neked/nektek más. Én megértem, hogy van aki csak sportolgatni akar, nem brutál keményen szétcsapni magát. Én is van amikor alig bírok mozogni napokig edzés után, van amikor csak kocogok 20 percet, mert aznap annyi volt bennem. Ha a szomszéd Józsi otthon gyurmázgat 2 db 15 kilós állítható kézivel, akkor csinálja azt, nincs jogom megszólni érte. Majd ha komolyabban akar edzeni, akkor elmegy egy profi terembe és fogad egy jó személyi edzőt azt kész.

    (#95041) FIREBLADE78
    Attól nagyobb lesz, mintha kihagynád. ;)

    A fekvő egy alapgyakorlat, de intenzitásfokozó technikákkal gyakorlatilag bármilyen erőszinthez adaptálható. Például az edzés végére teszed, amikor amúgy is fáradtabb vagy, 4-5 másodperces negatívokkal csinálod, robbanékonyan a koncentrikus szakaszt (esetleg olyan robbanékonyan, hogy pliometrikus gyakorlat lesz belőle) és így tovább. Érdekes dolog még például szuperszettben végezni mondjuk egy másik nyomógyakorlattal, vagy akár antagonista izmokat célzóval, lerövidíteni a pihenőidőt, HIIT módszerrel csinálni (tabata fekvővel)...

    Azt nem javaslom neked, hogy ez legyen az elsődleges számodra, de ha nincs ferdepad, egy kis kreativitással a feltett lábas fekvő jó alternatíva lehet szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák