Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • madve

    tag

    válasz cellpeti #32414 üzenetére

    Mivel nekem jelenleg nincs, de volt és szeretnék is egyet ezért van némi tapasztalatom.

    USB és RJ45-ről egyszerre nem lehet használni ugye?
    Ezt típusa válogatja. De általában mindegyik működik egyszerre.

    Ha WiFi routerre kötöm,akkor WiFin lehet róla filmet nézni?(vagy hülyeséget kérdezek)
    Természetesen, csak kell egy olyan eszköz ami tudja a hálózati lejátszást. Van olyan NAS is amelyik USB-jbe WIFI adaptert dugsz és onnan olyan mint egy megosztott hálózati meghajtó.

    Fix IP kell neki? (Mintha ezt olvastam volna)
    Mivel IP-vel rendelkezik,ezért mindenhonnan el lehet érni,igaz? Akár 50-80kmről is,igaz?

    Ezt a kettő kérdést összekötném. Nem kell hozzá fix IP. DYNDNS-sel elérhetővé lehet tenni. Innen ha valahol van Internet akkor elérhető. De természetesen a fix IP is jó...

    Saját kezelő felülete van,igaz? - Igen

    Hogy tudom TV-re csatlakoztatni,illetve zenét hallgatni róla? Ezen az oldalon olvastam róla! Illetve nem kell hozzá PC,hogy menjen,ugye? - Vannak olyan eszközök amik pl. popcorn, egyből megold neked mindent. TV-re köthető, van benne netes dolgok stb...

    RAID csak 2 lemez esetén használhaó,igaz? - Igen kell hozzá legalább kettő. Igazság szerint itt az adatbiztonság miatt érdemes tükrözni a HDD-ket...

    Mire szeretnéd használni? WEBszerver, file-ok távoli elérése, torrent, vagy csak filmeket néznél róla? Mert ha inkább a "TV-s" szegmens érdekel akkor Popcorn-t ajánlanék. Ha inkább a klasszikusabb értelemben használnád akkor a D-Link DNS és a Synology-kat ajánlanám. Érdemes gyorsabb processzorosokat és minél több memóriával rendelkező típust érdemes választani. Igaz ezen paraméterek dobják meg az árát rendesen...
    Ez nem reklám de én egy kb. ilyenre hajtok : [link] Az adatlapján meglátod a képességeit. Vagy egy DNS-323. Igaz nekem nem létszükség a 2 lemez és a raid...
    Röviden annyi. Ha van még kérdésed csak nyugodtan...

    Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

Aktív témák