Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Roxbury #26277 üzenetére

    A free mód engem nem érdekel, azt nem is szoktam nézni.
    Számomra a céltalan játék felér kb a porcicák pöckölgetésével -> unalmas.
    Kivéve ha egy ügyes spawner épít egy stunt parkot és vagy 10 autóst látsz alacsonyan repkedni, mert az buli.

    *******
    Más:
    Most elemeztem ki a gta erőforráshasználatát, hátha találok egy jól kiegyensúlyozott beállítást.
    Szereztem második képernyőt (laptop), amire kiterjesztve az asztalt, kipakoltam a monitorozó progikat, hogy végre láthassam már ingame is, h mi történik.

    Hát elborzadtam. Aki azt állítja, h a gta nem optimalizálatlan, azt először kiröhögöm, aztán leszarom. Bármilyen beállítás mellett relatíve max terhelésen ment a proci.
    Proci limites MINDEN szituációban. Ezt eddig is tudtuk.
    Amire felfigyeltem, hogy az első magot járatta 100%-ra és ha kicsi volt a terhelés, akkor a többi mag malmozott 30-40%-on (itt jön a képbe az optimalizálatlanság). Ha minimálról feljebb toltam a grafikát, akkor ez annyival változott, hogy a többi mag is elkezdett dolgozni egy picivel jobban: 1. mag 100 % összes többi 50-60% körül.
    Az az érzésem támadt, h egyetlen mag korlátozza az egész játékot, de legalábbis megnézném mit csinálna, ha az első kétszer akkora órajelen menne, mint a többi...
    A vga végig unatkozott, egészen addig, amíg rá nem adtam az árnyékokat (off -> very high).
    Innentől éppen csak volt még egy icipici tartalékom, amit fás területeken el is veszett. (22% gpu előtte, 50-95% gpu utána)
    Night shadows viszont CPU-t is eszi, de legalább így elérte a kihasználtság a 85%-ot is a teljes procira nézve. Ennél többet nem hajlandó használni a játék. :U

    Konklúzió: már minimál grafikán is cpu limites, a vga meg unatkozik.
    Ami a menüben úgy van megjelölve, h csak vga-t eszi, az valóban igaz is.
    Ráadva a VGA intenzív feladatokat (és csak azokat), egyáltalán nem lassított a játékon.
    Ugyanolyan "gyors" maradt, muhhaha. :C

Új hozzászólás Aktív témák