Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xpedient

    tag

    Sziasztok.
    Sajnos nekem is MTK chipsetes kinai telefonom van, nagyon gyenge GPS-el. Megpróbálnék én is vmiféle belső antennát legyártani hozzá, de annyi félét láttam már, itt a fórumon is, és az eredmények is vegyesek, elment tőle a kedvem. A kérdésem az lenne, hogy egy másik, jó GPS-es készülék gyári belső antennáját ha beleműteném vhogy a telómba, az működőképes lenne-e? Pl. ezt: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • xpedient

    tag

    válasz ksanc #181 üzenetére

    Hello
    Azt gondoltam nem egyszerű belerakni egy tök másik készülék antennáját a saját mobilomba, de hát az itt leirtak mind valamiféle gányolások. Az hogy vágni kell meg forrasztani, az nem riaszt vissza.
    A GPS antenna meg GPS antenna, az nem lehet hogy csak egyfajta chiphez vagy telefonhoz jó. Az egy szabvány, ugyanazon a frekvencián működik mind. Az ok, hogy minden egyes tipusnak más formája, csatlakozója, meg belső elrendezése van, ehhez igazitják a saját antennáját. De általában mindnek a jobb vagy bal felső sarkában szokott lenni. Tehát elvileg vhogy belepaszirozható másikba is. (Nem kell pont egy iPad-é, csak azt találtam meg leghamarabb.)
    Csak azért gondoltam erre a megoldásra, mert annyiféle házigyártmányt láttam már itt neten, hogy nincs kedvem kisérletezni. Meg a márkás gyári azért csak pontosabb.
    Egyébként én antennaügyben nem vagyok szakértő, de azt, hogy ilyen mobilméretben a jó vételű GPS-t nem, vagy nagyon nehéz megoldani, azt nem hiszem el. Van nekem régi GPS vevőm. USB-vel lehet csatlakoztatni bármilyen eszközhöz. Kb. 4x4 cm-es méretű, és tökéletes jele van bárhol. Vagy most egy Huawei nem is tudom pontosan milyen mobilt mutattak. Használtan vette srác 10e Ft-ért. 4 colos, 2.3-as androiddal, tehát nem egy friss készülék lehet. Épületen belül, 10 mperc alatt talál akármikor GPS jelet.
    Ha ezekben meg lehet oldani a jó vételt, akkor másban is.

    Telóm van több is. Mind kinai. Pl. egy olyan mint a tiéd. W450. De van most nálam egy Neken N6, meg Zopo ZP980. A sajátom meg egy hót gagyi Haier W718. Ez egy tök alap készülék: 4 colos, 1 magos, 1 Gbyte RAM. Annyi az extra benne, hogy por- és vizálló. Emiatt meg jó vaskos, meg recseg-ropog is az egész. De nem adnám semmiért. Az összes közül ennek van a legjobb wifije, GPS-e, az akksija 4-5 napig simán birja, meg nem féltem hogy vmi baja lesz. (Ha már itt tartunk, azt meg tudná vki mondani, hogy a wifi miért meriti jobban az akksit, mint a sima 3g kapcsolat? A wifi a pár 10m-es hatósugarával szemben a mobilos kapcsolat ugye km-es is lehet, ennek ellenére nekem állandó wifi mellett 1 napot se bir a telóm, anélkül meg a sokszorosát. És semmit nem forgalmazok wifin, csak be van kapcsolva. Nem is csatlakozok vele semmihez.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák