Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv all! Úgy se lesz megoldás de hátha :D

    Van ez a repülőgép szimulátor, amit én nagyon szeretek és egy csomó reptér be van rajzolva hogy ne okozzon gondot a leszállás - előtte csak a felszállás ment, a reptér megtalálása kevésbé :D

    Több száz órát repültem már és a problémám az hogy sztem az F16 nem az az F16 aminek lennie kellene. A sebességét katasztrofálisan lassúnak gondolom, ahogy növekszik a magasság egyre lassabb akkor is amikor már nem emelkedek. 11kilométeren már alig gyorsabb egy normál utasszállítónál - ezt nehezen tudom elhinni hogy a valóságban is így legyen. Sztem ilyen nagy magasságban is minimum 1000csomót kellene tudnia nem pedig 500csomóval vánszorogni :D

    A megoldás meglenne, csak a program nincs amivel szerkeszteni lehetne azt az "acf" kiterjesztésű fájlt ami sztem a menettulajdonságokat alapvetően befolyásolja.

    Kérdés mivel lehet egy acf fájlt szerkeszteni?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz scarabaeus #580 üzenetére

    Te vagy a király :D

    Valami speciális engedélyt is át kellett lőni végül ami egyébként mindig a második lépés szokott lenni, de most az "acf" kiterjesztés elterelte a figyelmemet így nem is néztem azt.

    Az említett értékekkel így már megvan a Concord magasság és a sebesség is... cserébe harangoztak a hungaroringi landolásoknak... azzal is szoktam szórakozni néha hogy leszállok a célegyenesbe de annyira rövid hogy eddig is nagyon kimérten kellet adagolni a gázt és közben húzni az orrát ráadásul a célegyenes vége leszálláskor felfelé lejt, ha korábban érek le akkor tuti a törés :D

    Ekkora hajtómű-teljesítménnyel ez innentől fogva már lehetetlen mert eddig is 10ből 8szor a Silver lelátón kötöttem ki :D

    A tuti az lenne de sztem arra is lesz megoldás hogy csinálok több profilt és valahogy a programba betenni mint választható opciót: volna egy Concord jelleg, és egy SR-71 is.

    Egyébként most már abszolút kijön hogy hülyén van programozva: 18km-en megy 1000csomó körül, földközelben már tud 2000et is... ha visszaveszem a hajtómű erejét a fájlban akkor mindenhol egységesen lassul, de sztem vadászgépnél is pont fordítva van - minél magasabban megy annál gyorsabban tud és kell is haladnia mert egyébként nem maradna fent ;]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz scarabaeus #580 üzenetére

    Üdv!

    Szted melyik az a paraméter ami a levegősűrűséget paraméterezi?

    Időközben rájöttem hogy a sebesség az eredeti beállításban is pontos, csak az istenbarma nem veszi figyelembe a légsűrűség változását. Emiatt a magasság növelésével tévesen kevesebbet mutat.

    A valóságban minden repülőn kompenzálják a légnyomás változásával a sebességmérést, mert ha nem tennék ezt akkor a magasság növelésével egyre kevesebbet mutatna. Meglátásom szerint a program most a levegőhöz viszonyítja a sebességet, nem pedig a földhöz.

    Ez ott derült ki hogy amikor tettem 2100csomóval 18km-en egy 9000km-es kört és lement jó egy óra alatt - ennyi idő alatt csaknem 5000csomó kellene... ami a felszínen annyi is lenne kábé.

    Utána Magyarországra kihúztam egy 520km egyenest, és kétszer végigrepültem különböző magasságon felette közben mértem az időt. Mindkét esetben beállítottam 1600csomóra ha jól emlékszem, és 20km-en valami 3perc alatt ért végig, míg 15km-en már több mint 5perc kellett.

    Azaz minél magasabban megyünk ugyanahhoz a sebességhez kevesebb csomót mutat. Szóval meglátásom szerint vagy a légsűrűséget kellene "egységesíteni", vagy a sebességmérőt kompenzálni hogy alacsony légnyomáson is pontos legyen - utóbbi lenne ideálisabb.

    Szted lehet?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Zin #585 üzenetére

    És pont ez a lényeg. Ha már új legyen szar :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Na közben engem is elért a szarvihar :D

    A GoogleEarth repülőszimulátorát is érintette egy jelentős változás. Update volt - nyilván :D Ezért kezdődött azzal hogy az összes vezérlő elszállt. Végül sikerült ismét működésre bírni - a Logitech Gaming Software-n belül újra be kellett tallózni az exe-t, de mindenesetre elgondolkodtató hogy az online súgó felől megdögölhetsz mert az alapján egyáltalán nem vezetsz repülőt. Leírja hogy kell gyorsítani és kész. Futóművet, fékszárnyat, csűrőlapokat stb. azokat hogyan kell kiengedni/behúzni azt nem. Felejtsd el...

    Ha nincs a kis programomban a profil elmentve már egy évtizede lassan és újratelepítésenként visszatöltve - azaz most kezdenék először röpködni, nem lehet mert nem tudom ezek billentyűkombinációit. Ha valaki tud egy hasznos linket erről szívesen fogadom/fogadjuk, mert van még egy két dolog ami nem úgy megy ahogy kellene és nem tudom beállítani a kombináció hiánya miatt.

    A másik ami miatt inkább írok az pedig az frame rate drasztikus visszaesése. Én elhiszem hogy kétségkívül látványos és izgalmas le és felszállásnál a 18-22fps (változatlan grafikai beállításokkal), de tegnap 50-60fps között nekem jobban tetszett. Levegőben nagy sokára beáll olyan 60fps körül, de régen ez többnyire 100felett ólálkodott. Szóval valami, "fejleszd már a géped a picsába" dolgot érzek, mindazonáltal előtte szeretném visszanyerni a régi sebességet, mert tudom hogy 99% nem változott semmi. Miközben én is keresem a probléma megoldását, jobb ha együtt keressük :D

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák