Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Plazmacucci #19947 üzenetére

    Vegyél super stratot vagy bariton gitárt. Ha nem opció, gyakorolj tovább

    Most minden bizonnyal elektromos szólógitárra gondolsz, de itt kifejezetten akusztikusról van szó. :N Elektromoson minden könnyebb egy picit, tudom. A gitárom "action"-jén is van mit állítani, szerintem túl magasan vannak a húrok, de ez majd a hangszerésznél kiderül/megoldódik. De nekem ez a probléma nem gyakorlásfüggőnek tűnik, pozicionálhatom én az ujjamat fél óráig is ugyan azon az akkordon, ha egyszer mindig hozzáér az új begyem valamelyik alsóbb húrhoz...

    Kíváncsi lennék ezekre a crossover classzikus gitárokra, elvileg szélesebb a fogólapjuk és így talán nagyobb a húrtávolság is. Meg egyébként is van egy olyan érzésem, hogy még egy sima nylon húroson is jobban menne ez mint a fémhúroson. Igazán csinálhatnának crossover western gitárokat is, vagy hogy legalább lenne olyan modell/opció, hogy a nem átlagos kezűeknek is kényelmes/játszható lenne, pár gityó szélesebb fogólappal pl.. Vagy marad a jelenleg elérhetetlen opció: a custom gitár csináltatás, erre jelenleg messze nincs keret. :N

    Csak érdekelne, hogy vékonyabb/átlagosabb ujjúak is belefutnak e ebbe a problémába?

Új hozzászólás Aktív témák