Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blaze71

    őstag

    válasz antikomcsi #220 üzenetére

    Nekem most az egyik gépem, ahogy az aláírásban láthatod, egy MSI K9AGM4 X2 4000+ procival. Ezzel az a baj, hogy alapban 700-on megy a Ram, de lehet húzni 230-ra az fsb-t, akkor már 800. A 4600+ meg eleve 2400-on megy, így húzni sem kell a 800-hoz, meg ugye a 8600 GT sem gyenge. Hasonló nVidia chippes Asus lappal raktam már össze havernak egy gépet, abban 4200+ proci volt és Galaxy 8600GT. Érdekes, a 11x200 ellenére 800-on ment a Ram. Viszont mindenféle húzás nélkül dobott a Galaxy kártyával 9138 pontot a 3DMark2005-ben. Valami hasonlót szeretnék összehozni, de egyenlőre csak 8500GT-re futja majd. Az Asus-ról és az MSI-ről lebeszéltek, mert állítólag sok volt belőle a hibás. Nem tudom, hogy mi az igazság, mert ugye akinek nem volt hibás, az nem panaszkodik. Akinek meg mégis, az meg nem biztos, hogy mind ide ír. :D A lényeg, hogy most megpróbálom a lehető legjobban összeválogatni az alkatrészeket, amellett szeretném minél olcsóbban megúszni, mert sajna nem szakadt rám még egyik bank sem. :D Most éppen van egy 4-esem a skandin, ez már nem is olyan rossz kezdet. :D

    Amit valaki írt egy hozzászólásban, hogy AHCI-ra állította a SATA DVD-t, az mit takar? Ja, a másik, hogy ez a nem kezeljük a SATA DVD-t, kimondottan Gigabyte tulajdonság, vagy a chipkészlet műve? Mert pontosan nem tudom, hogy milyen chip volt az Asus lapban, de ott simán kezelte a SATA LG DVD-t. Meg a másik gépünk is nVidia chipkészletes MSI lappal megy és annak sincs gondja az NEC 7173-mal. Igaz, ez utóbbi nem AM2-es, hanem LGA775-ös. Mindegy, ha nem akar együttműködni, akkor majd 3 napon belül visszaviszem, hogy "anyám, én nem ilyen lovat akartam"!!! :DDD

    (Szerk)

    Mondjuk lehet, hogy két lapot fogok elhozni egyszerre, mert a gyerek gépében ezt az MSI lapot le szeretném cserélni. Viszont neki nem kell a 4 SATA csatlakozás, így Ő csak egy GA-M52L-S3-at kap. nem azért a kétezer forintért, hanem ez van a boltban, nem kell rendelni. Eldöntöm majd akkor, ha megyek a GA-M56S-S3-ért.

    [ Szerkesztve ]

    DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Új hozzászólás Aktív témák